Skocz do zawartości

Problem z woda !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie takie iż w moim akwarium po wymianę wody od jakiegoś czasy robi mi się taka piana na wodzie jak filtry pracują i długo po ich wyłączeniu ona się utrzymuje tak zawsze powinny te bańki pękać ale coś im to z trudnością wychodzi :( mam akwarium 120 L i filtry w nim Floval 203 i zwykły gąbkowy na brzęczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rade tylko teraz mam większy kłopot złapałem rybia ospę :( leczę ja Ichtiosanem, według was to dobry lek czy jest lepszy??

Jeśli pozwala na to twoja obsada rybek to podnieś temperaturę do ok 31 stopni.Zwiększ napowietrzanie jaśli to możliwe.Kontynuuj leczenienie ichtiosanem.Osobiście podniósłbym temperaturę i dodał soli akwarystycznej w ilości łyżeczka od herbaty na 5 l. wody.Zawsze pomagało:)Aha-nie przestawaj leczenia jeszcze przez kilka dni po zniknięciu objawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że jak w akwarium są ryby to zawsze będzie śmierdziec... a co do wymiany wody to nie wmieniaj jej tak często raczej bym zalecał co 2 tygodnie poprostu podmianke wody ale tak 1/4 całego zbiornika. jeżeli nie jest to konieczne wodę możesz wymieniac nawet co pół roku, oczywiście robiąc w midzy czasie wspomniane wyżej podmianki. pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...