Skocz do zawartości

Jak dorobić oświetlenie do akwa 100L???


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-1x ... 24537.html Tu musisz dokupić świetlówkę i tyle. Piszesz, że masz za mało światła. A koniecznie musisz hodować wymagające rośliny? Może postaw na cieniolubne i wtedy nie będzie potrzeby dodawania oświetlenia. Co do ochrony statecznika przed parowaniem, doczytaj informacje zawarte na stronie z linku i czytaj ze zrozumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-1x39w-1x54w-1x80w-i1554824537.html Tu musisz dokupić świetlówkę i tyle. Piszesz, że masz za mało światła. A koniecznie musisz hodować wymagające rośliny? Może postaw na cieniolubne i wtedy nie będzie potrzeby dodawania oświetlenia. Co do ochrony statecznika przed parowaniem, doczytaj informacje zawarte na stronie z linku i czytaj ze zrozumieniem.

podałaś aukcje w której najmniejsza świetlówką jest t5 39W o dł 85cm. Jak masz zamiar to zamontować w akwarium 100L które na moje przypuszczenie ma 80cm.

 

Nie wiem po co w ogóle podajesz kolejny link do aukcji(nawet droższej) gdzyż podałem do góry jeden.

ale jeszcze jak to zamontować?pisze tam również żeby chronić przed parowaniem... niby w jaki sposób???poza tym to nadal za mało światła :/ 24w + 18w

To sobie kup 2x24W problemu nie widzę.

 

A tak na prawdę jesteś śmierdzącym leniem bo nawet ci się opisu aukcji nie chce przeczytać i pytasz tutaj jak to zmontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że akwarium ma standarowe wymiary, czyli 80cm długości. Zależy jakie chcesz mieć rośliny, ale zamontuj sobie 2x24wat, lub 2x25. świetlówki 24wat mają 55cm, a świetlówki 25 wat mają 74cm, więc by pasowało akurat i by były boki doświetlone. Jak dołożysz 2x24w lub 2x25w to wtedy oświetlenie będziesz miała ok 0.66w/l, no chyba że chcesz hodować bardziej wymagające roślinki to wtedy możesz dać 3x24 lub 3x25. Podaj wymiary baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 80 cm dł :D

 

Edit

 

 

to forum dla nastolatków jest?

 

przeczytałam opis aukcji ale moge nie rozumieć nadal jak zamontować...??? moge?

babą jestem niemajterkującą i jak dla mnie to black magic - dlatego dopytuje.

Wydawało mi się ,że tutaj własnie mogę uzyskac konkretna odpowiedź ,skoro jestem totalnym laikiem....

 

Andrerw: edytujemy posty, nie piszemy jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 0,48 W/ litr i świetnie rośnie Limnophila aromatica, Didiplis Diandra czyli rośliny wymagające. Uważam, że 0,66W dla początkującego akwarysty to o wiele za dużo, bo w grę zacznie wchodzić odpowiednie nawożenie itd. Kup sobie zestaw, który polecił Ci michualex, dodatkowe 24W zdecydowanie wystarczą, z większą ilością sobie po prostu nie poradzisz.

http://allegro.pl/modul-ecolight-marine ... 53523.html kup sobie taki moduł, nie będziesz się musiała bawić w stateczniki, oprawki i inne pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałam Ci link do modułu, który się łatwo mocuje pod pokrywą, robisz w niej dziurki i przykręcasz śrubeczkami - żadna filozofia ;) Nie musisz się bawić w elektryka. Trzeba ułatwiać sobie życie.

Mój sąsiad ma u siebie w 112L coś w ten deseń i jest zadowolony :)

Zestaw z pierwszego linku to nie moduł tylko świetlówka + statecznik, oprawki itd. Sama z pewnością tego nie zrobisz, przynajmniej nie radzę. Zresztą razem z przesyłką wyniesie Cię to o wiele więcej niż w/w moduł. Barwa światła 10000K będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...