Skocz do zawartości

[340l] Ryuboku


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie nie jest źle...

 

Co bym poprawił :

 

1. Tło - teraz w sklepach jest bardzo dużo ciekawych fototapet, różnych kolorowych, niebieskich, czerwonych różnych.

2. Podłoże - to które masz jest fajne, ale ... monotonne. Przecież można w każdym sklepie kupić kolorowy żwirek akwarystyczny - ciekawiej dla oka, rybki maja lepiej bo to tak bardziej kolorowo i oko bardziej cieszy

3. Ozdoby - korzeń. hm.. no tutaj Cie poniosło. Ja rozumiem że tak jest teraz modnie, że Ecik sprzedaje i w ogóle... Ale przecie sklepy są pełne pięknych porcelanowych statków, samochodów, pałaców. Na pewno znajdziesz coś co Ci się spodoba.

4. Rośliny - nie lepiej zainwestować troszkę i kupić sztuczne ? Mniej roboty i masz pewność, że nie padną.

5. Obsada - stanowczo za mało rybek. Prawie ich nie widać.

 

6. Jest świetnie... A jak zarośnie to będzie przecudownie. Świetnie gra moim zdaniem gałęzatka pod korzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne. Korzenie elegancko ułożone. Ale czy to można nazwać BW?

Jeszcze nie zmieniłam tytułu tematu :D Zbiornik docelowo będzie BW (ale do tego potrzebna jest mi hydroponika). Na ten czas przeprowadziłam rośliny i ryby ze 112l. Później postawię dla nich 160l i zrobię BW.

 

 

Mario - :mrgreen:

Miło, że się podoba, ale znając moje zamiłowanie do grzebologii akwarystycznej to się tam dużo zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę lekko uszczypliwy,ciekawi mnie to czarne w lewym tylnym rogu,co to jest?I ta piękna armata na prawo.

A teraz serio bardzo dużo widać włożyłaś tam pracy i poświęcenia w płukaniu tego piachu z lasu.Mam nadzieję że monsz nie był też w tym bierny.Bardzo ładne akwarium,podoba mi się nie wiem jak z anubiasami mam takie same i pod światłem bespośrednim żółkły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa tygodnie od startu :D

 

Parametry:

pH 7,5

GH 8

KH 19

NO2 0,1-0,3

NO3 20

Fe 0 (zaczęłam podawać)

 

Moczarka i najas ruszyły.

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj taki se "nocny bajer" zrobiony z żarówki led - na żywo wygląda świetnie ;)

Dołączona grafika

 

 

A tu przyniosłam jakieś zielsko z bagna i posadziłam na korzeniu pod wodą. Rozrosły mu się korzenie i puszcza nowe liście ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka obsada ryb?

Tragiczna :D

7x razbora klinowa

4x kosiarka

4x kirys spiżowy

2x samica prętnika karłowatego

1x otosek

4x helenka

xxx krewetek karłowatych dzikusów

 

Nie pisać, że zła. Wiem. Ogólnie to nie lubię rybek.

 

Czym zbiłaś TWO, ja się pytam :?: Tylko nie mów że RO :help:

Lignity. Świetnie zbijają KH i trochę GH, część wody była ze 112l także GH jest o 2 stopnie niższa od kranówki, natomiast KH i pH takie jak w kranie. Ale pewnie dołożę lignitów i parametry pójdą trochę w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to teraz wygląda, ale mogłabyś zrobić zdjęcie z oświetleniem nad całym baniakiem ?

Nie. Bo wtedy wyjdzie na jaw, że po prostu położyłam na skos na szkle pokrywę od 112l :mrgreen: a to nie wygląda ciekawie :D Na razie jest tak jak jest. Potem oświetlenie będzie zrobione pod półką na hydroponikę.

 

Świetne akwa czy obsada docelowa się zmieniła?

Nie. Póki co muszę zapolować na większą rybę (gurami lub skalary lub oba jak się trafią takie jak chcę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przybyła "odrobina" zielska. Zwartki regulaminowo chorują :| Zrobiłam foto zanim większość padnie. Do tego sporo microsorium windelov, anubiasiki lancelotowaty i miniaturowy.

 

Dołączona grafika

 

Przy okazji zaaranżowałam drugi róg zbiornika tworząc tzw. sanktuarium lotosa oświetlone żaróweczką 32 led. O dziwo lotosikowi to pasuje i zaczął rosnąć :)

 

Dołączona grafika

 

A to centrum "bałaganu".

Dołączona grafika

 

I jeden z moich "grubasów" na tle heterki, która pomimo małego oświetlenia świetnie się trzyma.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat dla żałobnic ,świetny choć wcześniej nasunęła mi się myśl:co to za czarne koty po lewej z tyłu?(lignity aha)

Prawa strona ładna,zarośnięta i preferowany cień dla nich,po lewej no cóż więcej,może niewielki trawniczek z lewej strony?

Na razie za ciemno na trawnik z lewej. Poza tym grubasy muszą mieć boisko do przeczesywania piachu wąsiskami.

 

Fajny klimat, ale światło dla mnie za zielone.

Co do zwartek to daj im kulki pod korzenie. One tak mają przy przesadzaniu/zmianie warunków, że masowo im liście gniją, ale potem odrastają (przynajmniej u mnie).

Zdjęcie za zielone, bo bawiłam się ustawieniami w idiot-aparaciku, w rzeczywistości jest bardziej żółto. Zwartki na wstępie dostały kulki pod korzeń. Na razie zbieram gnijące liście.

 

Zapomniałam dodać, że ku mojej frustracji poziom azotanów spadł do zera. Wodę podmieniam co 2-3 tygodnie 10l, tak to tylko dolewam odparowaną. Chyba muszę zwiększyć obsadę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...