Jump to content

Co wybrac prosze!!


beatrix11
 Share

Recommended Posts

Cena będzie wyższa,ale nie kolosalnie,dlatego uważam że warto dołożyć parę złotych.Fototapeta na przykład jest zbędna,filtr w tym zestawie słaby,uzdatniacz zbędny itp.,itd.

 

Ps.pokusił bym się o większe akwarium,lepiej trochę się wstrzymać niż za miesiąc/dwa zmieniać na większe.

Link to comment
Share on other sites

Każdy z podanych wyżej zestawów to kicha.

Filtry same chińczyki będziesz tylko narzekał na nie, w jednym z ogłoszeń dają "uzdatniacz do wody" po co on w niczym nie pomaga tylko leje się dodatkową chemie do wody.

Moim zdaniem najlepiej zakupić wszystko oddzielnie : Filtr,grzałkę,żwir, oświetlenie itp.

Jak chcesz wywalać kasę w błoto to możesz sobie kupić taki o to zestawik a po miesiącu będziesz kupował filtr bo ten co masz to tandet. :D

Link to comment
Share on other sites

A jeśli w tej samej cenie, możesz mieć to samo, tylko lepsze to co byś wybrał?

 

W obu zestawach masz zarówno rzeczy niepotrzebne, jak i takie do kitu które będzie trzeba wymienić - patrz filtr. Po co płacić dwa razy za to samo?

Link to comment
Share on other sites

ja bym wybrał to 72litry bo wiadomo większe. a to drugie to nie 60l tylko 54l a to różnica- policz sobie 60x30x30. Te 72l lepsze pod względem samego akwarium lecz do tego 54l sporo gratisów troszkę g*wnianych ale zawsze coś, no i dołączają też taką fajną matę pod akwarium.

Wybór twojego akwarium zależy od ciebie. Jeśli się jeszcze uczysz to wiesz, wszystko jak najtaniej bo skąd pieniądze brać no chyba że pracujesz to te 100 czy 200zl dołożysz i już masz super akwa z sprzętem + obsada. Jeśli to twoje pierwsze akwarium to bym ci radził zacząć od jakiegoś małego 20litrowego bo potem nie ogarniesz większego akwa.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy pod jaki typ zbiornika chcesz i pod jaką obsadę (zestaw o wysokości zbiornika 40 cm z tak słabym 2W filtrem i oświetleniem 15W)jedynie przy wykorzystaniu dodatkowo światła naturalnego (w technice low tech)można by się pokusić i jest to do zrobienia dla bardziej doświadczonych akwarystów.Zestaw gdzie wysokość zbiornika wynosi 30cm nadaje się na posadzenie łatwych w uprawie roślin nie wymagających znacznego oświetlenia.Na pewno łatwiejszy dla początkującego.W obu przypadkach przy tej filtracji przy doborze obsady nie można przesadzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...