Skocz do zawartości

OBSADA RYB


marcos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... mieczyki. Jak chcesz na nich bazować, to proponuje dołożyć jeszcze molinezje BM.

Mieczów też mógłbyś poszukać jakiś ciekawszych niż takie najzwyklejsze kundelki z osiedlowego zoologa.

Z doświadczenia do mieczyków poleciłbym Ci jeszcze Ameki Wspaniałe, ale nie wiem jak u Ciebie z ich dostępnością.

 

Do tego hmm... duża ławica małych stadnych rybek? 40x neony/razbory?

Albo w drugą stronę, coś większego - np. skalary?

Jakieś kirysy na dno w liczbie 10 sztuk?

Harem zbrojnika niebieskiego? Stadko otosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od rzeczy najbardziej problematycznej - bocji.

Bocje wspaniałe dorastają w naturze do 30cm, w akwariach trochę mniej, ale i tak jest to wielka ryba, nieporównywalnie większa niż te podrostki które są w sklepach.

Jak bocje, to inne - mniejsze gatunki.

 

Zbrojniki najlepiej zwykłe niebieskie. Proponuje harem 1+3. Duże prawdopodobieństwo że doczekasz się młodych jak zapewnisz im dobre warunki. Wystrzegaj się pleko i innych dorastających do 40cm ryb, bo z czasem staną się problemem. Patrz co kupujesz i nie ufaj sprzedawcom w sklepach, bo "glonojadki" pozornie są podobne, a ich docelowe rozmiary są bardzo różne.

 

Co do skalarów. Mógłbyś podać wymiary akwarium? Przy nich ma to bardzo duże znaczenie.

Jest też ten konflikt, że skalary mogłyby potraktować neony jako pożywienie. Najlepszym wyjściem byłoby kupno bardzo młodych skalarów i dorosłych neonów. Skalary dorastające z neonami mają zwykle dużo mniejszą chęć do ich zjadania.

 

Jak neonek to 40 sztuk - ale to jeszcze zależy od dokładnego stanu ilościowego reszty obsady. Najlepiej jeden gatunek, czyli albo Innesa, albo czerwone, albo zielone. W jednogatunkowym stadku ryby czują się i prezentują najlepiej.

 

Gupiki, bez problemu, tylko albo same samce/samice, albo haremy. Przy czym w tej drugiej opcji, licz na sporo narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba kupie ok 10 mieczyków z różnych miejsc, 4 molinezje, 20 nenów, 4 glonojady i kilka kirysków. no i moze jeszcze danio ale zobacze.

A bojownik co to za ryba bo jak byłem w sklepie to gosc mi proponował 1 szt, że można kupic.

poza tym chciał mi sprzedać z 10 gatunków ryb jak nie wiecej. mieszka w lublinie i gdzie nie pójdę do sklepu to wszystko chca mi wepchac.

Chyba że możecie mi doradzić jakąś inną obsadę. to bede wdzięczny, nie koniecznie musze bazowac na mieczykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik może być jeden i z odpowiednimi rybami bo jest agresywny i mógłby inne zjeść lub uszkodzić i by nie przeżyły. Możesz sobie obsadzić każdą partię akwarium bo jest duże więc tak jak powyżej wszyscy pisali na górę, można te molinezje (ja np mam różnego koloru i fajnie wyglądają) samce gupika są ładne(gdy dasz samicę szybko się rozmnożą) i jakieś stadne rybki na środek(neony. albo harem gurami) bo już na dno masz kiryski. Albo wypisz jakie gatunki ci się podobają to coś doradzimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bojownik co to za ryba bo jak byłem w sklepie to gosc mi proponował 1 szt, że można kupic.

poza tym chciał mi sprzedać z 10 gatunków ryb jak nie wiecej. mieszka w lublinie i gdzie nie pójdę do sklepu to wszystko chca mi wepchac.

 

Jedna rada, żebyś nie miał zupy w swoim akwa jak ja(głupi posłuchałem) , nie słuchaj sprzedawców oni są tam poto żeby sprzedać towar i zachflają go często naginając fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...