Jump to content

Moje głupiki świrują!Pomocy!


Recommended Posts

Podam objawy:

-Pływają brzuchem do góry, a czasami głową w górę i nie mogą pływać. Nic nie jedzą, na dnie pływają biało przezroczyste nitki,a nieżywe rybki pokryte są jakąś przezroczystą mazią. :help:

 

 

W ciągu 24h straciłem już 8 głupków (6 samiczek i 2 samce). Miałem też 2 glonojady też padły (tak w sekundę wypłynęły na powierzchnię wody. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium mieści 13l wody. Pompa z filtrem, grzałka (25,5stopni Celsjusza). Miałem 13 rybek mam 3Głupiki i nic więcej (glonojady nie żyją :( ) Karmi je pokarmem : Tropical - Ichtio - vit. Wysuszone jadły to do czasu aż zaczęły ginąć. Może dlatego ze w tym samym dniu kupiłem 2 nowe gupiki (samce). Glonojady karmiłem: TeraWaterMix (małe tableteczki). Coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak nie mam ślimaków bo nie mam żadnej rośliny, nie mam żwirku tylko kulki zielone. jak już to to wszystko zajmuje mi 1l czyli ma już dla rybek 12l! Przy okazji proszę o pomoc by nie mieć "epidemii" w akwarium, a nie o info. że to wina małego akwarium!

Link to comment
Share on other sites

Co???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tyle rybek w słoiku.??

Atreyu:

5. Zasady pisania postów i tematów:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji oraz nadmierne stosowanie znaków interpunkcyjnych, jak i emotikonek są niedopuszczalne.

Przypominam.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium to nie słoik! Wodę wymieniam co 7dni Wymieniam gdzieś tak 75% wody! A raz na 14dni myję całe akwarium. Używam anty chloru : Tropical i soli do wody z specjalnymi bakteriami. Ma w sobie parę minerałów.

Robisz wszystko źle... Nie wymienia się więcej niż 30-50% wody. Nie wymienia się nigdy całej wody. Nie leje się chemii. Sól tropicala zawiera błękit i zabija bakterie nitryfikacyjne, co przekłada się na złe parametry wody. Rybki trzymane w zbyt małych dla siebie litrażach...

 

To powody Twoich problemów. Brak elementarnej wiedzy o zwierzętach które "hodujesz". No i te rybki nazywają się gUpiki. To od nazwiska. Nie od słowa głupi.

 

Bez zmiany akwarium na większe i poczytania o podstawowej opiece nad akwarium się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od kupienia normalnego akwarium. 13l jest za małe dla popularnych rybek.

 

Zbrojniki potrzebują przynajmniej 100l, gupiki 25l.

Baniak 25l kosztuje 20zł. Tyle można z kieszonkowego uzbierać, ale zbrojniki i tak będzie trzeba oddać.

 

Później poczytaj:

viewtopic.php?f=43&t=6354

To musisz znać na pamięć. Błędy w akwarystyce przekładają się na problemy i zgony rybek, czego sam doświadczasz.

 

Na Twoim miejscu, oddałbym te rybki co masz do sklepu, albo komuś kto ma większe doświadczenie w akwarystyce na przechowanie. Kupił większy baniak. Poczekał 2 tygodnie jak dojrzeje, kupił odpowiednią obsadę składającą się z rybek nadających się do danego litrażu. No a na końcu pozostaje prawidłowa opieka nad baniakiem.

Niby niewiele, a unikniesz sytuacji którą masz teraz.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...