Skocz do zawartości

Moje głupiki świrują!Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Podam objawy:

-Pływają brzuchem do góry, a czasami głową w górę i nie mogą pływać. Nic nie jedzą, na dnie pływają biało przezroczyste nitki,a nieżywe rybki pokryte są jakąś przezroczystą mazią. :help:

 

 

W ciągu 24h straciłem już 8 głupków (6 samiczek i 2 samce). Miałem też 2 glonojady też padły (tak w sekundę wypłynęły na powierzchnię wody. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mieści 13l wody. Pompa z filtrem, grzałka (25,5stopni Celsjusza). Miałem 13 rybek mam 3Głupiki i nic więcej (glonojady nie żyją :( ) Karmi je pokarmem : Tropical - Ichtio - vit. Wysuszone jadły to do czasu aż zaczęły ginąć. Może dlatego ze w tym samym dniu kupiłem 2 nowe gupiki (samce). Glonojady karmiłem: TeraWaterMix (małe tableteczki). Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to nie słoik! Wodę wymieniam co 7dni Wymieniam gdzieś tak 75% wody! A raz na 14dni myję całe akwarium. Używam anty chloru : Tropical i soli do wody z specjalnymi bakteriami. Ma w sobie parę minerałów.

Robisz wszystko źle... Nie wymienia się więcej niż 30-50% wody. Nie wymienia się nigdy całej wody. Nie leje się chemii. Sól tropicala zawiera błękit i zabija bakterie nitryfikacyjne, co przekłada się na złe parametry wody. Rybki trzymane w zbyt małych dla siebie litrażach...

 

To powody Twoich problemów. Brak elementarnej wiedzy o zwierzętach które "hodujesz". No i te rybki nazywają się gUpiki. To od nazwiska. Nie od słowa głupi.

 

Bez zmiany akwarium na większe i poczytania o podstawowej opiece nad akwarium się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kupienia normalnego akwarium. 13l jest za małe dla popularnych rybek.

 

Zbrojniki potrzebują przynajmniej 100l, gupiki 25l.

Baniak 25l kosztuje 20zł. Tyle można z kieszonkowego uzbierać, ale zbrojniki i tak będzie trzeba oddać.

 

Później poczytaj:

viewtopic.php?f=43&t=6354

To musisz znać na pamięć. Błędy w akwarystyce przekładają się na problemy i zgony rybek, czego sam doświadczasz.

 

Na Twoim miejscu, oddałbym te rybki co masz do sklepu, albo komuś kto ma większe doświadczenie w akwarystyce na przechowanie. Kupił większy baniak. Poczekał 2 tygodnie jak dojrzeje, kupił odpowiednią obsadę składającą się z rybek nadających się do danego litrażu. No a na końcu pozostaje prawidłowa opieka nad baniakiem.

Niby niewiele, a unikniesz sytuacji którą masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...