Skocz do zawartości

Postrzępione płetwy


mp3-10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam następujący problem: wczoraj zauważyłem, że ryby tylko z jednego gatunku -kosiarki, mają postrzępione płetwy. Neonki oraz glonojady (oraz ich młode) mają ładne całe płetwy.

 

O zbiorniku:

litraż zbiornika : 112l

kiedy zbiornik został założony - rok temu

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas - kubełkowy oraz kaskadowy - cały dzień

gatunki i ilość ryb - 5x neon 3 x kosiarka 2x glonojad + ok. 12 młodych

ilość/rodzaj roślin - ok 12 różnych dużych rośliń

inne sprzęty: napowietrzanie całą dobre, grzałki x2 (po prawej i lewej stronie akwarium)

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Planta Garnier Macro, Cabro, Micro

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) NO3 - 50mg/l; no2 0mg/l; >21d GH; 6d KH; 7,6 ph; FE 0mg/l Amoniak 0mg/l

temperatura w zbiorniku -26 st.C

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) - czyszczenie filtrów raz na miesiąc, woda (20l co tydzień) odmulanie co tydzień.

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane) - ryby z tylko jednego gatunku - kosiarki, posiadają postrzępione płetwy, brak innych objawów.

zdjęcie chorej rybki - załączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 za wysokie lub źle zbadana woda jeśli chodzi o kosiarki to i tak masz na nie za małe akwarium więc możesz je tylko oddać

NO3 badane testami JBL Easy Test 5 in 1 ;) A orientujesz się, co może powodować te postrzępione płetwy? Bo wiem, że na pewno mam za mały poziom FE w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zabardzo nie widze postrzępinech płetw..

Najwidoczniej podgryzają się bo masz za mały aqua na nie;/

Są one lekko postrzępione (zjędcia tym rybom trudno zrobić jak ma się w miare roślin, bo zazwyczaj w dzień leżą, a nocą się ganiają.

Są też te płetwy podzielone na takie "mniejsze płetwy" - nie wiem jak to się nazywa - chyba promienienie płetw (?)

 

Zdjęcia postaram się dodatkowe zrobić.

 

Co do akwa:

to niestety wiem, że jest za małe :( ale dostałem je na pewien czas od znajomego, któremu akwa przeciekało i do dzisiaj ich nie zabrał.... a nie mam komu je oddać :(

---

edit:

Mam lepsze zdjęcie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...