Skocz do zawartości

rybka nie chce jesc pomocy...


PONISHER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duze akwarium 160l mam tam pare innych rybek ale nie ten gatunek pyszczaka mam 1raz nie wiem jak Sie zachowuja ale jesc powinien...tem caly czaS 24stopnpie woda czysta ine ryby ok w akwariu w zologicznym wydawala mi sie bardziej ruchliwa ..ma z 15cm czy to juz ze starosci moze byc?

 

Edit:

Suchy pokarm i mrozony prubowalem..

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to gigantyczne.

 

A nie poczytałeś o wymaganiach ryby przed jej zakupem?

Pyski pochodzą z bardzo specyficznego biotopu, muszą mieć wodę o odpowiednich parametrach.

Ty wpuściłeś rybkę do akwarium ogólnego, nie ma tam zapewnionych dobrych dla siebie warunków, to prawdopodobnie powód jej zachowania.

 

Już pomijam to że na piranie [nawet najmniejsze gatunki] i większość sumów masz o wiele za mały baniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz mam zakupiony ten pyszczak byl w zoologicznym z takimi rybami od dluszego czasu wiec postanowilem ja kupic...

Najpierw się sprawdza, potem kupuje więc masz dużo pracy nad obecną obsadą. Czyli bezpośrednią przyczyną dziwnego zachowania rybki prawdopodobnie są nie odpowiednie parametry. Żeby to wykluczyć musisz je podać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki muszą mieć piach i z tego co wiem to jasne oświetlenie. I przede wszystkim: ryba stadna stadna stadna!

Piach? BW! Do niego też można dać mocne oświetlenie. Stadna? Wpuśćmy same samce, albo pary, ważne że byłoby ich dużo, tak jak np. neonów! No bez żartów. ;)

 

Temat wyjaśniony, rybka do oddania, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...