Jump to content

Co się bardziej opłaca?

ferdzio698
 Share

Recommended Posts

Witam. Co się bardziej opłaca według was? Co byście wybrali? Posiadam sam zbiornik 70x30x35. Koszt belki oświetleniowej do niego, to około 190-200zł. Nowe akwarium 60x30x35 z dodatkowym oświetleniem również około 200zł. W grę nie wchodzi obsada, ponieważ każdy pewnie by napisał, że wybrał by belkę, ponieważ większe akwa. Co kupić? Belkę, czy nowe akwarium?

Jak poszukasz to belkę znajdziesz za 150zł, a przecież można sobie samemu zrobić belkę i wtedy cie to wyniesie ok 100zł. A im większe akwarium tym lepsze. A po za tym w oryginalnej pokrywie jest strasznie mało miejsca na przeróbki.

Belki nie chcę robić sam. Nie podobała mi się. Psuła by wygląd akwarium. Są Belki po 150, ale dochodzi koszt przesyłki, oraz ewentualnie wymiana świetlówek. Co do pokrywy. 40x25 mogłem przerobić, to 60x30 tym bardziej. Co do wielkości akwarium. Już pisałem, że w grę nie wchodzi obsada. W 70x30x36 by była inna, a w 60x30x35 inna.

hallo

Baniak z deklem czy bez dekla jest uzależniony od obsady, znaczna część rybek wystraszona lub dla czystej zabawy potrafi wyskoczyć z baniaka, niektóre krewetki potrafią wyjść na spacer niezależnie od parametrów wody. Do tego dochodzi też jakie roślinki chcesz mieć. Oświetlenie w deklu jest przeważnie za słabe i wymagać będzie dołożenia dodatkowych świetlówek jeśli chciał byś mieć bardziej wymagające gatunki roślin. Otwarte zbiorniki mają większe parowanie wody, zbiornik z deklem ma wyższą temperaturę wody poprzez słabszą wentylację przy lustrze wody. Bardzo dużo rzeczy wpływa na ten wybór ale w większości przypadków to co może być w otwartym zbiorniku nadaje się do trzymania pod deklem.

Za tą cenę będę miał nowy zbiornik. Ten ma już 5 lat, więc może być niepewny, a do tego był klejony ręcznie, a nie kupiony. Decyzja podjęta. Kupuje 63l 60x30x35.

Nie będę zakładał nowego tematu, tylko tu się podłączę. Czy do tego akwa mogę wpuścić: 15x rozbora klinowa, 1+3 zmienniak plamisty, 6 kirysek panda, 1+1 pielęgniczka ramireza?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...