Skocz do zawartości

[126l] Akwarium - akt. str. 3 proszę o subiektywną ocenę...


aieq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniżej przedstawiam Wam mój zbiornik, który założyłem na początku marca 2011r. po ponad 10-cio letniej przerwie.

 

Proszę Was o subiektywną ocenę zbiornika jak i obsady...

 

Akwarium:

1. Proste - wymiary 80cm/35cm/45cm 126l brutto (dł/szer/wys) - docelowo będzie 240l tylko żonę muszę przekonać że jednak mamy miejsce ;)

2. Pokrywa - Wromak

3. Oświetlenie - 2x18W + folia odblaskowa na całej wewnętrznej części pokrywy

 

Filtracja i ogrzewanie:

1. Grzałka z termostatem 150W

2. Filtr wewnętrzny Aqua-Szut Turbo 750N 750l/h + deszczownia (ustawione na około 35% wydajności)

3. Filtr zewnętrzny kubełkowy Tetra Tec EX 700 700l/h (faktyczna wydajność mierzona przeze mnie to około 300 - 350l/h)

 

Obsada:

1. Pielęgniczka Kakadu 1+2

2. Zbrojnik Niebieski 1+1

3. Razbora Hengela 7x

4. Neon Inessa 5x

5. Zwinnik Czerwonousty 5x

6. Kirysek Pstry 3x

7. Bojownik Wspaniały

 

Roślinność:

1. Heteranthera zosterifolia

2. Rotala rotundifolia

3. Rotala sp. 'Green'

4. Myriophyllum tuberculatum

5. Hygrophila difformis

6. Blyksa japonica

7. Bacopa

8. Hemianthus micranthemoides

9. Lomariopsis lineata

10. Kabomba

11. jeszcze trzy gatunki roślin, których niestety nie znam nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daty chyba nie przestawiłeś albo to stara fotka ;)

Baniak dość ciekawy tylko trochę za dużo roślin jak na mój gust.

Podłoże mi się nie podoba

Zgadza się, daty nie przestawiłem w telefonie. Zdjęcia są dzisiejsze... Natomiast jeżeli chodzi o podłoże, będzie w przyszłości zmienione na ciemne, myślę że czarne... ale to już plan wykonalny po zmianie akwa na 240l, które w przyszłości planuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy gatunki ryb ławicowych? Źle. Ogranicz się do jednej ławicy.

Wiem, niestety nie mam co z nimi zrobić... a nawet jeśli mógłbym to i tak ich nie złapię w tym akwarium... są zbyt szybkie... Poza tym każda ławica pływa sobie swobodnie i nie wchodzi sobie w drogę... nie ukrywam że fajnie to wygląda.... zwłaszcza zwinniki czerwonouste.... niczym wojsko jedna podąża za drugą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć, znaczy móc. Ja łapałem chyba przez godzinę młode ameki w ponad metrowym baniaku.

Jak się postarasz, to je wyłowisz. ;)

Próbowałem już jakiś czas temu.... niestety skończyło się to na powyciąganych roslinach. niestety w baniaku jest zbyt dużo kryjówek zwłaszcza roślinnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu przesunął pierwszy plan trochę do przodu i zagęścił drugi ;)

Narazie się wstrzymuję ponieważ mam nową koncepcję na wygląd mojego baniaka. Muszę się tylko zaopatrzyć w duży korzeń (korzenie będą elementem wiodącym w akwarium) i ten czarny żwir. Jak tylko przygotuje nowy wystruj napewno Wam pokażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Postanowiłem całkowicie zmienić biotop i wejść w to co od początku chciałem, czyli Tanganikę...

 

 

Proszę o opinie...

 

:arrow: Akwarium 80x35x45 (126l brutto)

:arrow: Filtr zewnętrzny Tetra Tec EX 700 zasypany grysem kolarowym (biolog)

:arrow: Filtr wewnętrzny Aqua-Szut 750 Turbo + deszczownia (mechanik)

:arrow: Grzałka z termoregulatorem 150W

:arrow: Podłoże - atestowany piasek do piaskownicy (20kg):mrgreen:

:arrow: Skały - Piaskowiec żółty (30kg)

:arrow: Tło - czarne

:arrow: Flora - nurzaniec

:arrow: Fauna - brak (docelowo będą multiki i dickfeldi)

:arrow: Oświetlenie - 2x18W (wydaje mi się że za dużo)

:arrow: Musle winniczka - narazie 10 szt ale czekam na dostawę kolejnych 10 szt (docelowo będzie 20szt)

 

 

Zdjęcie zrobione 24h po zalaniu zbiornika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się muszle. Rozumiem że są po to aby poprawić parametry wody. Spróbuj je jakoś schować, zamaskować. Filtr fajnie by było też schować. Ale może sam się schowa jak trawa urosnie. Układ kamieni robi bardzo dobre wrażenie. Gratuluję ładnego akwarium.

Ps. Zabezpieczyłeś dno przed ewentualnym uszkodzeniem przez kamienie? Czyli czy dałeś jakąś matę na dno na to kamienie a na końcu wsypałeś piach. Jak nie to pomyśl o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się muszle. Rozumiem że są po to aby poprawić parametry wody. Spróbuj je jakoś schować, zamaskować. Filtr fajnie by było też schować. Ale może sam się schowa jak trawa urosnie. Układ kamieni robi bardzo dobre wrażenie. Gratuluję ładnego akwarium.

Ps. Zabezpieczyłeś dno przed ewentualnym uszkodzeniem przez kamienie? Czyli czy dałeś jakąś matę na dno na to kamienie a na końcu wsypałeś piach. Jak nie to pomyśl o tym...

Do zmian parametrów wody mam włożony do tetry grys koralowy, jeżeli chodzi o muszle jest to naturalny element znajdujący się na dnie jeziora Tanganika. Muszle wykorzystywane są jako kryjówki oraz do rozrodu muszlowców... a filtr napewno z czasem zarośnie nurzańcem... podobnie jak grzałka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te muszle troszkę moim zdaniem nienaturalnie wyglądają. Chodzi mi o ułożenie ich. Proponuje je wyciągnąć i dosłownie wrzucić je do akwarium niech same się ułożą ;) Ale i tak jak pisałem wcześniej kamienie rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...