Skocz do zawartości

Jakie akwarium dla żółwia wodno-lądowego?


Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie żółwie wodno - lądowe ozdobne rosną do dużych rozmiarów i potrzebują naprawdę dużego szkła. Minimum dla dorosłego żółwia to około 240l zalane woda plus nadbudówka. Poszukaj o akwa - terrariach. Jeżeli już wiesz że takiego akwarium nie postawisz w ciągu roku to nawet nie podchodź do tematu. Pamiętaj że te gady żyją bardzo długo.

Dodatkowo potrzebują oświetlenia UVB - pomaga w produkcji witamin oraz żarówki lustrzanej nad wyspą - do ogrzania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam takie pytanie, bo marzy mi się takie gadzicho ;) Ale raczej nie prędko będę w jego posiadaniu... Dopiero po studiach ;) a kończę drugą gimnazjum ;p Przynajmniej wiem na co mam się przygotować jak by co ;) A czy taki żółw mógłby być np. z 6 welonami w 200 l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wody u żółwi wynosi około 24-26 stopni a u weloniastych trochę niższa. Poza tym żółwie lubią ruszające się mięsko. Żółwie są ogólnie mięsożerne i trzeba im prowadzić naprawdę zróżnicowaną dietę. Swojemu obecnie podaję mrożone ryby (neon, molinezja, skalar - po przypadkowym zagazowaniu), krewetki koktajlowe, wodzień, ochotka. Jak lata to muchę się złapie, w ostatnie deszcze robaki się jakieś znalazły. Potem jak będzie ciepło to jakiś konik polny może wskoczy. Oprócz tego w akwa pływają gupiki, krewetki i ślimaki - przeznaczone na pokarm - chyba że się tak przyzwyczai że ich nie ruszy. No i najlepiej stały dostęp do roślin wodnych z typu moczarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...