Jump to content

Jakie akwarium dla żółwia wodno-lądowego?


Recommended Posts

O wieeeeeeele za małe..

Przynajmniej moim zdaniem bo koleżanka mojej mamy też ma wodno lądowego i ma dla niego aqua 50L(chcą kupić dla niego 200L) a w nim nawet jakąś dziwną roślinkę która dosyć szybko rośnie a on ją sobie podgryza...

Link to comment
Share on other sites

ogólnie żółwie wodno - lądowe ozdobne rosną do dużych rozmiarów i potrzebują naprawdę dużego szkła. Minimum dla dorosłego żółwia to około 240l zalane woda plus nadbudówka. Poszukaj o akwa - terrariach. Jeżeli już wiesz że takiego akwarium nie postawisz w ciągu roku to nawet nie podchodź do tematu. Pamiętaj że te gady żyją bardzo długo.

Dodatkowo potrzebują oświetlenia UVB - pomaga w produkcji witamin oraz żarówki lustrzanej nad wyspą - do ogrzania się.

Link to comment
Share on other sites

Zadałam takie pytanie, bo marzy mi się takie gadzicho ;) Ale raczej nie prędko będę w jego posiadaniu... Dopiero po studiach ;) a kończę drugą gimnazjum ;p Przynajmniej wiem na co mam się przygotować jak by co ;) A czy taki żółw mógłby być np. z 6 welonami w 200 l ?

Link to comment
Share on other sites

Temperatura wody u żółwi wynosi około 24-26 stopni a u weloniastych trochę niższa. Poza tym żółwie lubią ruszające się mięsko. Żółwie są ogólnie mięsożerne i trzeba im prowadzić naprawdę zróżnicowaną dietę. Swojemu obecnie podaję mrożone ryby (neon, molinezja, skalar - po przypadkowym zagazowaniu), krewetki koktajlowe, wodzień, ochotka. Jak lata to muchę się złapie, w ostatnie deszcze robaki się jakieś znalazły. Potem jak będzie ciepło to jakiś konik polny może wskoczy. Oprócz tego w akwa pływają gupiki, krewetki i ślimaki - przeznaczone na pokarm - chyba że się tak przyzwyczai że ich nie ruszy. No i najlepiej stały dostęp do roślin wodnych z typu moczarka.

Link to comment
Share on other sites

Thanks ;) na razie nie myślę o kupnie żółwia, ale tak tylko chciałam się dowiedzieć podstawowych informacji ;) Dzięki wszystkim. Temat do zamknięcia ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...