Skocz do zawartości

akwarium dla bojownika 25l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam akwarium 25l dla bojownika. Kupiłam czarny żwir 11-16mm, czy nie jest za gruby? Filtr wewn. FLUVAL U1. Dwie roślinki jedna to moczarka, a druga to taka "trawka" :oops: Jakie jeszcze mogę dokupić roślinki i jakie będzie potrzebne oświetlenie? Czy rośliny mogę włożyć od razu do lodowatej wody, czy muszę poczekać aż się nagrzeje? Jakie polecacie dekoracje, korzeń, czy jakieś kamienie? Tło lepiej zrobić z czarnego czy z granatowego brystolu? Przepraszam za tak banalne pytania ale kompletnie się na tym nie znam, a zależy mi żeby wszystko "grało". No i nie mam takiej wyobraźni gdzie co postawić, bo nie wiem jak to urośnie itd. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir trochę za gruby. Jeżeli nie masz pokrywy do może moduł 11w. A co do dekoracji to możesz dać korzenie i kamienie, oczywiście wcześniej odpowiednio spreparowane. A na tło według mnie ładniejszy będzie czarny brystol

 

Czarny żwir do czarnego tła? Miałam tak nie dawno ciemne tło i ciemny żwir i moje akwarium wyglądało jak ponura dziupla. Czarny żwir-zdecydowanie tak (fakt troszke mniejszy- mój ma ok 2mm) czarne tło- niekoniecznie- przynajmniej nie musi być dla bojowniczka. Osobiscie radze ci zrobic tło z ciemno brązowego brystolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dasz rośliny do akwa to woda musi mieć ponad 20 stopni przecież nie może być lodowata..

Co do tego żwirku to rzeczywiście cieszy byłby ładniejszy, ale taki też może być.

Może mieć w nim korzenie i kamienie.

Co do tła to ja mam czarny bristol, ale nie wiem jak on będzie się prezentował z czarnym podłożem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dokupiłam grzałkę i jeszcze dwie roślinki. Wszystko dziś wsadziłam do wody, która miała ok 22st. Dołączę zdjęcie bo obawiam się, że przesadziłam z tymi roślinami. Woda nie jest taka mętna, tylko robiłam zdjęcie bez fleszu. Mąż właśnie preparuje kokos:)który chce włożyć po prawej stronie. Tło będę zaraz dobierać, kupiłam kilka kolorów brystolu. Czy o czymś jeszcze zapomniałam?

post-9215-13685163566596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć jednego bojownika. Zastanawiam się nad krewetkami, ale nie wiem czy mogą być z bojownikiem, no i raczej dla nich konieczna będzie wymiana żwirku. Zastanawiam się co jeszcze do bojownika można by dodać na tak mały litraż. Chodzi o coś czyszczącego:)

Pozdrawiam wszystkim i bardzo dziękuję za wszystkie porady.

Niedługo wrzucę zdjęcie już z tłem i kokosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali1000 ja nie wiem co Ty robisz na tym forum. Twoje pytanie z 1 strony jest po prostu beznadziejne nie wspominając o tym skąd masz 110 postów... Do autorki tematu - żwirek beznadziejny. Jakbyś mogła zmień go na dużo mniejszy.

Pozdrawiam powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę ten żwirek wrzucić do akwarium gdzie mam zbrojniki lamparcie, kiryśniki, pimelodella? Bo mam jeszcze jedno akwarium, które kupiłam używane z tymi właśnie rybami. A może przysypać ten gruby żwir jakimś mniejszym, czy to bez sensu? Czyli definitywnie restart? Chyba się załamie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asFeron. Nie zgodzę się: Wiele roślin woli niższe temperatury 17-20*C

Fakt sprawdziłem, mój błąd przepraszam.

 

Bez potrzeby doradziliście, że ten żwirek na razie może być... Teraz koleżanka będzie musiała zrobić restart, żeby wymienić go na drobniejszy.

Sam się nie spodziewałem, że to będą kamienie a nie żwirek.

Rzeczywiście będzie trzeba go wymienić, bo jest o jakąś połowę za duży, może więcej.

 

Co do roślin to trochę je rozłóż, bo wszystkie są w jednym miejscu, trochę sztucznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...