Skocz do zawartości

jaki filtr zewnętrzny polecicie do akwarium 126L


zibi6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to tak już jest z tymi filtrami nie w 100% nie psujących się. Zależy jedynie od tego czy trafisz na dobry lub zły model danej firmy. Ja na przykład trafiłem na nieudany model jbl e 700 w którym wadą jest złe uszczelnienie koszyka przylegającego do głowicy filtra co skutkuje przedostawaniem się syfów do akwarium. Dostałem uszczelkę która niby ma zatrzymać syfy ae jest moi zdaniem ona za cienka aby w 100% uszczelniła. Jest też głośny chociaż dobrze odpowietrzony. Z początku był tylko cichy. Fluval natomiast działa umnie bezzarzótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć:

- ile kosztują wkłady,

Zależy na co się chcesz porwać. Zasypanie mojego kubła wkładami kosztowało mnie ... 2-3zł.

Keramzyt, zamiast ceramiki. Sprawdza się równie dobrze. ;)

Taniej się nie da. :P

- jakie stosować wkłady i co ile wymieniać /czytałem o Ceramika, Zeo, torf, gąbka, słoma, włóknina, biowłóknina, węgiel, biobale - na razie dla mnie to kosmos terminy, choć wiem że niektórych nie wolno łączyć a niektóre stosuje się do zmiany parametrów - ale co i jak to nie wiem/,

Cały, lub prawie cały zasyp ceramiką/keramzytem.

- gdzie umieścić filtr, jaka może być minimalna i maksymalna różnica względem poziomu wody w akwarium /podobno to ważne/.

Ja mam w szafce pod akwarium i wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak już jest z tymi filtrami nie w 100% nie psujących się. Zależy jedynie od tego czy trafisz na dobry lub zły model danej firmy. Ja na przykład trafiłem na nieudany model jbl e 700 w którym wadą jest złe uszczelnienie koszyka przylegającego do głowicy filtra co skutkuje przedostawaniem się syfów do akwarium. Dostałem uszczelkę która niby ma zatrzymać syfy ae jest moi zdaniem ona za cienka aby w 100% uszczelniła. Jest też głośny chociaż dobrze odpowietrzony. Z początku był tylko cichy. Fluval natomiast działa umnie bezzarzótów.

Wiem że nawet mercedesy się psują. Właśnie bardziej chodzi mi o przykłady jakiś niedoróbek, wad konstrukcyjnych a nie opinii typu: mój filtr działa bez problemu 5 lat czy mój filtr 3 razy się zepsuł w ciągu roku.

Właśnie takie opinie są cenne. Coraz bardziej mi się wydaje że Fluvale mają najlepsze opinie.

 

Zależy na co się chcesz porwać. Zasypanie mojego kubła wkładami kosztowało mnie ... 2-3zł.

Keramzyt, zamiast ceramiki. Sprawdza się równie dobrze. ;)

Taniej się nie da. :P

Cały, lub prawie cały zasyp ceramiką/keramzytem.

Poprostu filtracja mechaniczna, biologiczna i chemiczna równocześnie. Chyba łatwiej będzie mi ogarnąć temat jak już będę miał filtr w swoich rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coraz bliżej zakupu filtra i restartu akwarium /żwirek nowy kupiony, stolik, kupię niebawem/.

Ponieważ nie znalazłem opinii na temat filtrów Sera /a być może będę miał szansę kupić go w okazyjnej cenie/ prosiłbym o opinie.

Warto czy unikać?

Konkretnie mam na myśli model sera fil bioactive 250

http://www.sera.de/pl/produkty/wyposaze ... ctive.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Decyzja chyba podjęta. Prawdopodobnie kupię FLUVAL 205.

Jeśli nie Fluval to jedyne co mocno chodziło mi po głowie to JBL. Na początku myślałem o E900 ale zaczynałem się zastanawiać czy nie będzie robił za dużego fermentu w akwarium a E700 na mój litraż też niby pasi.

 

Czy kupując tego Fluvala /lub ewentualnie JBL/ ma się w zestawie wszystkie wkłady potrzebne do filtracji biologicznej, mechanicznej, chemicznej czy coś trzeba dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to jeszcze powtórzę pytanko i wszystko chyba wiem. Nikt nie krzyczy bym nie brał fluvala lub jbl co oznacza że wybór będzie dobry :)

 

Czy kupując tego Fluvala /lub ewentualnie JBL/ ma się w zestawie wszystkie wkłady potrzebne do filtracji biologicznej, mechanicznej, chemicznej czy coś trzeba dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przeczytałem cały wątek i wreszcie nie wiem na czym stanęło. Jednak jak ja szukałem filtra to patrzyłem bardziej pod kątem szybkiej dostępności części zamiennych i serwisu. Dlatego u mnie same Aquaele. Unimax 250 padł mi już kilka razy, a to uszczelka, a to padła cała głowica. Jednak nigdy nie było problemów z częściami i serwisem. Max 24h i filtr odzyskiwał 100% sprawności. Bywało nawet tak że dzwoniłem i dostawałem część, a dopiero później odsyłałem uszkodzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...