Skocz do zawartości

problem gupik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z samicą gupika ponieważ jest bardzo gruba wszystko bylo ok do puki nie nadszedł czas porodu nie odsadzałem jej ponieważ nie mam dużego akwa 60l i nie mam gdzie malych trzymać dlatego koci sie w akwarium ogólnym i tu jest problem 3 dni temu zobaczyłem ze wypuściła jednego małego którego od razu zjadły neony :) wszystko ok tylko ze rodzi juz 3 dni i wcale nie chudnie niedawno zobaczyłem małego który leżał na dnie był on spory i może przez to ma kłop[ody żeby sie okocić pewnie się udusił gdy sie rodził nie mam pojecia co sie dzieje nie koci sie szybko ma problemy co robić ??? może zdechnąć z wycieńczenia ??? pomocy z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Jesteś mistrzem w tworzeniu złożonych zdań, ale łatwiej będzie nam to czytać jak wypowiedzi będziesz rozbijał na mniejsze zdania zaczynające się dużą literą i kończące się kropką. ;)

 

Co do ryby, niczym się nie martw.

Jakbyś miał więcej niejasności to zanim zapytasz najpierw zapoznaj się z tym:

viewtopic.php?f=36&t=28530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwól jej spokojnie urodzić nie obserwuj jej bo to jest bardzo stresujące.Jeżeli poród będzie sie przedłużał to rybka może paść z wycieńczenia.Dużo pomaga podniesienie nieznacznie temperatury,ułatwia poród.Jaką masz temperaturę obecnie w akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt czyta to się na jednym wdechu i nie wiadomo kiedy się skończy :D

 

Co do samiczki to pod wpływem stresu może wstrzymywac poród.

Nie wiem jaką masz teraz temperaturę, ale możesz podnieść ją o kilka stopi do 26-27.

Przede wszystkim daj jej trochę spokoju.

nie mam dużego akwa 60l i nie mam gdzie malych trzymać/quote]

Dokładnie nie wiem czy w tym zdaniu chodzi o to, że nie masz drugiego zbiornika, ale jeśli masz to przełóż tam samiczkę.

Jeśli się mylę i 60l to twój jedyny zbiornik to proponuję zakupić kotnik siatkowany i tam spokojnie będziesz mógł trzymać młode, koszt coś ponad 10 zł

Co do samiczki to zostaw ją w ogólnym i czekaj, aż zacznie się poród i odłów go kotnika jeśli taki posiadasz, jeśli nie masz do czego ją odłowić to licz na szczęście i łap młode siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek 104 zastanów sie czy zalezy ci na tych gupikach. Gupiki mnożą sie jak szalone i wkrótce będziesz miał problem co z nimi robić. Jeżeli nie masz komu ich oddawać albo sporzedawać no to zostaw poprostu samice i nie dawaj jej do kotnika, a zaoszczędzisz trochę na pokarmie dla ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...