Jump to content

pielegnice meeka

Oliwer
 Share

Recommended Posts

Tak... ale żałobniczki nie neony. Nie wszystkie meeki są zabójcami a tetry wbrew pozorom to całkiem "twarde" rybki. Zacznij od dobrania pary z młodych meek i niech rosną w otoczeniu żałobniczek. Niestety może się okazać, że Twoje pielęgnice będą bardzo agresywne i w tedy tetry będą musiały ostro się zwijać. Tu plusem jest ich duża ilość. Powodzenia ;)

1+1 meeka

8 żałobiczek / 8 neon czerwony

zbrojnik

i to wszystko czy może tak być

Osobiście wybrałbym żałobniczki, bo myślę, że wytrzymają będą bardziej wytrzymałe na ewentualne ataki Meek.

I może parka zbrojników?

Też mam 112l . Mam 14 neonów z czego 7 to czerwone i 7 innesa. Kupiłem 2 meeki żeby spróbować czy będą atakowały neony , ale nic im nie robią. Jedyny problem to taki że jak kupowałem meeki to były tak małe że nie odróżniłem płci i teraz gdy podrosły zauważyłem że są to 2 samce i czasem się poprzepychają ale nic szczególnie groźnego.

Tak kopie jak większość jeśli nie całość pielegnic, ale czy wszystkie to pewności nie mam.

W akwarium z pielegnicami często nie daje się roślinek ze względu na często podkopy.

Dobrze jest np. zrobić sam groty z kamieni.

Co do roślin to są jakieś dla pielegnice, twardolistne chyba, ale konkretnych nazw Ci nie podam, bo nie znam

szkoda a znasz jakieś inne rodzaje które nie przekopója takie z wiekszych 10 -14 cm i nie jedzą :D oczywiście roślin

a rośliny jakie do tych ryb to możę ktoś inny mi powie ja znam jedną kryptokorynę co mam ze 40 sadzonek w ojca akwarium

Co do konkretnych nazw to na prawdę nie chce nic podawać, bo nie chcę Ci źle doradzić, bo nie za bardzo orientuje się nad takimi zamiennikami.

Co do znalezieni odpowiedniej ryby lub ryb to polecam Ci założenie tematu w dziale obsady tam na pewno ktoś Ci doradzi w sprawie doboru ryb do twojego akwarium ;)