Jump to content

tetra kolor

emsikolo
 Share

Recommended Posts

Gdzieś czytałem, że takim rybom wstrzykuje się barwnik. Jednym z przykładów barwienia jest Przeźroczka Indyjska.

Dokładnie, barwnik jest im wstrzykiwany. Na kilku stronach o tym czytałam. Nie polecam takich ryb bo z tego co mi wiadomo te barwione są bardziej chorowite.

parke ramirez juz mam , wlasnie myslalem nad zamowieniem takich tetr ( 2 niebieskie i 2 rozowe ) tyle ze duzo sie o nich nie dowiedzialem zeby przemawialo za czy przeciw zakupowi , czy ktos z Was posiadal te rybki ???

Ja osobiście ich nie posiadam, ale dość sztucznie wyglądają....

Może warto zapytać sprzedającego dzięki czemu są one tak wybarwione?

Jeśli jest im coś wstrzykiwanie to nie wiem czy warto kupować na faszerowane chemią...

Aczkolwiek jeśli je kupisz prosiłbym o wiadomość na PW czy rzeczywiście są zdrowe i czy ci przeżyją bez żadnych kłopotów ;)

"Tak! Sztucznie barwimy te rybki i za niedługo stracą swój kolor." - Już widzę taką odpowiedź w wykonaniu kogoś kto zarabia na sprzedaży tych rybek. ;)

Sam się nie wypowiem. Naturalnych takich odmian nie widziałem. Natomiast spotkałem się z genetycznie modyfikowanymi pod względem ubarwienia danio.

czy faktycznie wygladaja tak ładnie ja na tych zdjeciach ?

Już pomijając kwestię naturalności tych ryb, czy ich farbowania - to okiem grafika amatora stwierdzam że wszystkie zdjęcia na aukcjach tego kolesia mają podniesiony kolor i kontrast. ;)

"Tak! Sztucznie barwimy te rybki i za niedługo stracą swój kolor." - Już widzę taką odpowiedź w wykonaniu kogoś kto zarabia na sprzedaży tych rybek. ;)
Fakt tym stwierdzeniem ośmieszyłem trochę sam siebie:P

Ale z drugiej strony ciekawe jaka była by odpowiedź:D Aż myślę, że sam zadam to pytanie sprzedającemu z ciekawości ;)

Już pomijając kwestię naturalności tych ryb, czy ich farbowania - to okiem grafika amatora stwierdzam że wszystkie zdjęcia na aukcjach tego kolesia mają podniesiony kolor i kontrast. ;)

Nawet to nie chodzi o zdjęcia tylko ryb tyle co o prawie każdą aukcje na allegro sklepu.

Wiadomo, że jak masz do wyboru zdjęcie z retuszu czy zwykłe bez obrobienia towar słabiej się sprzeda ;)

Widziałam osobiście na żywo tetrę kolor. Muszę stwierdzić, że zdjęcia na aukcji są bardzo przekłamane. W rzeczywistości tetry są w odcieniach pastelowych a nie tak intensywnych. Moim zdaniem nic specjalnego. Bardziej intensywne są barwione przeźroczki.

• 1 month later...

Witam.

Miałem kiedyś te rybki z tym ze same różowe. Rozmnażałem je bez problemu, ich potomstwo również było różowe więc nie sądzę żeby były sztucznie barwione tylko modyfikowane genetycznie jak danio. Ze zdrowotnością nie było problemów, łatwo nie chorowały, nie zdychały z niewyjaśnionych przyczyn i nie traciły barw. Oczywiście ubarwienie nie było tak intensywne jak na zdjęciach ale ładnie się prezentowały w licznym stadku.

Ja miałem takie 4 (3 niebieskie jedna róż) żyły normalnie i pływały w ławicy z resztą tetr normalnych. Wycierały się z nimi od czasu do czasu, były nawet zdrowsze i bardziej wytrzymałe od zwykłych. :) Tyle ze po około dwóch miesiącach były całkiem białe tylko przy ogonie pozostało ciut barwnika, ale chyba białe wyglądały lepiej. :D

Widziałam te rybki. I powiem,że nie tracą "barwnika" bo moja koleżanka je ma już 4 rok u siebie i dalej są kolorowe :). Powiem więcej to nie prawda, że są bardziej chorowite -> są nawet bardziej wytrzymałe i dłużej żyją od tych normalnych.

Przez dłuższy czas miałem tetry i po jakimś czasie zaczęły tracić kolor, aż stały się niemalże całkowicie białe... Też bardzo często chowały.

Czytałem gdzieś, że oświetlenie ma wpływa ich barwę, tzn. im mocniejsze oświetlenie, tym szybciej tracą kolor (nie ile w tym prawdy...).

• 8 months later...

Ryby mają cały czas kolor ale z wiekiem go tracą trzeba trochę zachodu, mi np z grona 5 szt została tylko jedna szybko padają tracąc kolor więc jeśli już chcesz je mieć uzbrój się w cierpliwość bo to jak loteria tak akurat było w moim przypadku.

Michał84:Dzięki za inf. ale nie odkopujemy starych tematów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...