Skocz do zawartości

Ikra dyskowców


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w akwarium parę dyskowców z czego jedno to na pewno samica, 3ci raz złożyła ikrę, drugie niekoniecznie samiec.

Trzeci raz ikra została złożona wczoraj w godzinach popołudniowych, nie wiem, czy została zapłodniona ale oboje z "rodziców" na zmianę wachlują ikrę, która swoją drogą ma kilka białych jajeczek ale mniejsza z tym.

Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś inny pokarm którym można karmić rybcie po wykluciu, nie daj boże, niż świeżo wylęgnięta artemia? nie mam możliwości ani kupna ani wylęgania samemu, nie mam na to po prostu czasu a szkoda by było żeby miały pozdychać jak już muszą się wykluć...

 

Atreyu: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przyczepiają się ale należy zacząć je karmić w ciągu 24 godzin od wyklucia, żeby powoli przestawały żywić się śluzem z ciała rodziców i właśnie wszędzie piszą, żeby karmić je świeżo wylęgniętą artemią, myślałam tylko, że może zna ktoś jakiś inny rodzaj pokarmu, taki łatwiej dostępny, czy domowej roboty, nie wiem :)

 

 

"It consists of egg yolk (raw and boiled), spirulina and artemia. Mainly it's a egg yolk paste. The paste it's spread in a very thin layer on the feeding site and dried a bit then introduced to the fry. I used that airstone to attract the fry to feed in a single place thus less water polution." znalazłam to na YouTube tylko nigdzie nie napisali czy można tym karmić świeżo wyklute rybki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...