Jump to content

red cherry


korektorek
 Share

Recommended Posts

Kup same samce albo samice. Samiczki mają siodełko. Poszukaj w necie jak ono wygląda ;). Jeśli jednak chcesz kupić obie płcie, to przed ich zakupem popytaj w pobliskich zoologicznych, czy nie będą chcieli od Ciebie brać kreweci (oczywiście zaproponuj, że będziesz je podrzucał za darmo, bo za kasę, to może być kiepsko ;p). Myślę, że powinni się zgodzić, bo jak sprowadzają z hurtowni to płacą jak za woły ;) sama niebawem kupuję red cherry i idę się popytać ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wiesz, czy krewetki w twoim krewetkarium będę się rozmnażać.. :roll:

Przy zakupie spytaj się czy ewentualny nadmiar będę przyjmować. Mi dali za krewetki dwie paczki pokarmu Tropicala :D Jeżeli nie mogę przyjmować/kupić no to jak krewetek będzie dużo kup już tego bojownika ;)

Link to comment
Share on other sites

Pemson3

U kuzyna rozmnażają się jak głupie chociaż on nawet ich nie dogrzewa. Twierdzisz że bojownik dobrze będzie się z nimi czuł(w takich warunkach) i będzie spełniał swoją rolę? Czy nie będzie atakował starszych? Chodzi mi o to żeby zjadał większość a tylko część młodych dorastała do imago(nie wiem jak to się nazywa u krewetek)

Link to comment
Share on other sites

hallo

Fajnie że martwisz się na wyrost ale najpierw uruchom zbiornik, pozwól mu dojrzeć, wprowadź zwierzynę i dopiero jak się zaaklimatyzuje i zacznie wysypywać z baniaka jak popcorn zacznij rozważać naturalną selekcję. Teoretycznie cała ta procedura od startu do popcornu zajmie kilka miesięcy, chyba że wprowadzisz do zbiornika 30-50 samiczek i 10 samców, to nieco skróci ten czas ale nadal zamkniesz się w jakiś 2-3 miesiącach.

Link to comment
Share on other sites

Zrób tak jeśli masz w tym akwarium tylko krewetki to dokup sobie gupiki pawiookie a te powinny ograniczyć ilość młodych krewetek lub zmień gatunek krewetek na cristal red np. one już tak się nie rozmnażają ale potrzebują lepszych warunków a na chętnych na młode z pewnością możesz liczyć. A z tymi co zrobić oddać do zoologa lub sprzedać tanio przez allegro. Jeśli chodzi o bojka ale to zależy od charakteru nie ruszy ci tych większych

Link to comment
Share on other sites

Zrób tak jeśli masz w tym akwarium tylko krewetki to dokup sobie gupiki pawiookie a te powinny ograniczyć ilość młodych krewetek

Ja mam gupiki pawie oczko i dwa samce krewetek Amano i jakoś oba gatunki się nie atakują. Co najwyżej gupiki w stosunku do krewetek są bardzo aroganckie, tzn. nie dopuszczają ich czasem do pokarmu, uderzają płetwami. Krótko mówiąc zdominowały je, ale nie atakują ich, broń Boże. Moim zdaniem każde stworzenie ma swój indywidualny charakter. Tak jak bojek: mówią, że jest agresywny, że będzie atakował inne ryby (tu: krewetki). Ja miałam bojka (+gupiki) i NIC im nie robił. Był spokojny. Nie wiem tylko jaki będzie w stosunku do kreweci.

 

Podsumowując:

* Kup taki gatunek krewetek, które się tak szybko nie rozmnażają. Jeśli potrafisz profesjonalnie zajmować się wymagającymi stworzeniami to polecam te, które przedmówca: Crystal Red.

* Zapomnij o bojku: bojownik może okazać się spokojny, albo na odwrót- może atakować też starsze krewetki.

* Gupiki- też zapomnij, że będą Ci zjadały krewetki. To są spokojne ryby (i baaardzo aroganckie :roll: ).

* Poszukaj takiego zoologicznego, który będzie z otwartymi ramionami brał od Ciebie krewetki (za darmo np.)

Link to comment
Share on other sites

Amano są większe od karłowatych

Byś się pomylił ;). Co najwyżej samice są o ok. 1,5 cm dłuższe od samców.
Samiec Caridina multidentata jest natomiast przeciętnie o około 1 cm większy od krewetek karłowatych czyli od popularnych Red Cherry czy też Cristal Red
Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie miałam innych krewetek, ale porównując Amano z tymi w zoologicznym (red cherry, crystal red itp.) wydawały się takie same. Przecież co to jest 1 cm? Gołym okiem nie zobaczysz. Dla mnie i tak są malutkie :P

Link to comment
Share on other sites

Porównanie jak dla mnie nie jest odpowiednie ponieważ amano w słodkiej wodzie się nie rozmnażają co najwyżej noszą jaja więc u ciebie te ryby nie mają co jeść z tych krewetek bo dorosłych nie zjedzą :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...