Jump to content

Skalar{młode}


Recommended Posts

W akwarium ogólnym skalary ostatnio złożyły ikrę, karmiły i broniły ją przez kilka dni nawet po wylęgu małych. Nagle 5 dnia małych nie ma, ale skalary się zachowują tak jakby wciąż je miały, odganiają inne ryby dalej i razem się trzymają. Nie wiem czy już nie mają małych czy mają je może w pyszczkach?

Link to comment
Share on other sites

Skalary to nie pyszczaki i nie trzymają młodych w pyszczkach, jeżeli bronią jeszcze miejsca gdzie złożyły ikrę to może przeniosły larwy w bezpieczniejsze miejsce. Musisz dokładnie sprawdzić czy nie są przyklejone do jakiegoś korzenia czy innego przedmiotu.

Link to comment
Share on other sites

Okey, dzięki. Będę czekać, ale najpierw zamierzam zrobić akwarium tarliskowe, jak najlepsze dla nich. One są już doświadczone, więc myślę że małe dobrze wychowają. Czy może znacie jakieś dobre strony, na których znajdę opis akwarium tarliskowego?

Link to comment
Share on other sites

Akwarium tarliskowe powinno być bez podłoża (sterylne), powinien tam się znajdować filtr gąbkowy, grzałka i kostka napowietrzająca oczywiście podłoże do składania ikry.Woda musi być miękka, pH 6,8 do 7, temp. 28 st. rybom trzeba zapewnić spokój inaczej zjedzą ikrę.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...