Skocz do zawartości

[126l] Ogólniak akt. str 11


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Ja jestem na nie.

 

 

Sorka.

Za dużo światła! Zdecydowanie za dużo.

Nurzaniec posadzony trochę bez pomysłu. Daj go na jedną stronę akwarium, niech wykłada się w stronę drugiej.

Tylko nad nim zostaw światło.

 

Teraz to wygląda jak..hmm...ani to BW, ani nie wiem co.

Ustawienie korzeni dużo lepsze niż na początku. Brakuje Ci kilku cienkich żeby zrobić mroczniejszą atmosferę w baniaku.

 

Tło. Bez komentarza :P

Dałbym piaskowy kolor. Pley chyba robił ciekawe tło o ile dobrze pamiętam. Karton, trochę gipsu i posypać to piaskiem.

Lub kombinacje z dziwnymi kolorami. Ja u siebie nie mam tła. Biała ściana kilka cm za akwa i tyle. Pomiędzy zbiornik a ścianę wciśnięte pełno drobnych gałązek.

 

Dzisiaj nie mam weny, żeby Ci tutaj pojechać w "piec" :D . Może jutro mnie najdzie, to dopiszę resztę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja, NO3-10. Rzęsy nie dawałem bo czekałem aż nurzaniec się rozłoży na tafli, narazie go nie przycinałem rosnie jak chce, ponieważ konczę walkę z zielenicami. Dorzuciłem troche świderkow dla helenki i sie nieźle rozmanżają, plagi nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej, nurzaniec rośnie ale w jakim celu zasadziłeś go z przodu?

Ja w 112l posadziłem go wzdłuż tylnej szyby i mam z niego ciekawe tło, rozrósł się na powierzchni i daje ogólnie fajny klimat, widzę, że masz podobny plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12x żalobniczka i 6x kirysek spizowy to dawna docelowa obsada. Co do nawozenia to macro red i ferro +. Nawoziłem raz na tydzień lub póltora, od czasu walki z zielenicami skróciłem oswietlenie z 12h na 10 i nie nawoze drugi tydzień. Widac gołym okiem jak zielenice ustepuja. tak szczerze to nurzanca miałem kilka sadzonek a jak widać rozrósł się strasznie. Potrafilem mieć w ciągu jednej nocy 4-6 nowych sadzonek. Podłoze piasek kwarcowy, sam się zdziwiłem że nurzaniec w nim tak rosnie bo jest chyba mniejszy niż 1-2mm a co za tym idzie powinny być w nim strefy beztlenowe, ale jak widać nurzaniec rośnie jak szalony, połowa tafli zaktyta liscmi niektore do 50cm co mnie zdziwiło przy tej odmianie, ale żałobniczki maja ładny cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę jednak że jedną sadzonkę wsadziłeś sam z przodu,to widać lepiej posadzić po bokach i tam kontrolować jego rozrost przycinając nowe pędy.Jeszcze nie jest za późno spokojnie z korzeniami wyjdzie nie brudząc wody dosadź go po bokach akwarium ładniej to będzie wyglądało,bo za kilka miesięcy tak zarośnie że nie będziesz widział co się dzieje w zbiorniku tylko sam nurzaniec.Widać,rośnie jak szalony u mnie ma 70 cm i będzie chyba większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu na szybie nic sam nie sadziłem, widać po wcześniejszych zdjeciach. mandy przy tym oswietleniu ciężko utrzymać herbatę, światlo rozbija garbniki. Myślę że jeszcze kilka dni i zielenice całkowicie znikną widać jak ustepują juz z połowy korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mała aktualizacja po dzisiejszej przycince. Testy najważniejsze NO3 na poziomie 10 czyli książkowo. Wywaliłem pół wiadra nurzańca najwiekszy miał 120cm dlugości. Oświetlenie narazie dalej 10h dziennie, nawożenia dalej brak, karmienie w ciagu dalszym tylko raz dziennie, 2x w tygodniu mięsko mrożone wodzień, 1 dzień głodówki. Co za tym wszystkim idzie skończyłem całkowita walkę z zielenicami, ustąpiły. Co do przycinki wywaliłem troche nurzańca z lewej strony i przede wszystkim z przodu i ze środka, mam nadzieję że teraz się bedzie bardziej podobało. Sorki za zdjecie z odbiciem, ale jeszcze było jasno a robiłem zdjecie kilka minut przed wyłączeniem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...