Skocz do zawartości

[126l] Ogólniak akt. str 11


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja ostateczna aranżacja, woda trochę niebieskawa bo wlane ichito na ospę, dodane łyko dębowe z malymi elemntami kory, szyszki olchy i dużo liści dębu. Korzenie machoniowe i inne. Narazie 2 kamienie przyciskają 2 korzenie. Żwiru nie dosypałem bo sklep zamkniety, mam nadzieję że się podoba. Czekam na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Korzeń z prawej obróciłbym tymi cienkimi odnogami w prawo. I dałbym go po lewej stronie na samą górę. Na te korzenie co już tam masz.

Lub jeszcze bardziej z nimi pokombinował. Teraz brakuję trochę głębi w zbiorniku. Masz wszystko w jednym miejscu i sprawia to wrażenie jednej bryły. Korzenie się zlały w jeden duzy.

Daj jakiś patyk w pionie przy grzałce. Będzie wtedy niewidoczna.

 

Reszta oki. Chociaż staram się nie oceniać do końca. Dopiero co poskładałeś większość w całość, jednak nie jest to jeszcze końcowy etap ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego korzenia narazie nie rusze, bo jest przyciśniety kamień bo wyplywa, co do obrócenia nie wchodziw gre, bo z tyłu jest na styk dolozony do szyby a tamte wyrostki są zbyt długie. Tak naprawde na żywo jest efekt głebi może jakbym dał lepsze zdjecia to byłoby to widoczne. Koncowy efekt napewno bedzie jak znikna kamole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak duża kupa. Nie podoba mi się - ale to nie mi ma się podobać tylko Tobie !

Jak dla mnie wszystko za bardzo zbite jest. Ja osobiście lubię przestrzeń. Czyli kilka patyków nieraz wygląda lepiej niż ich mnóstwo. U siebie właśnie takie coś będę starał się stworzyć. Na razie mam ten sam problem co Ty - korzenie pływają więc muszę je dociskać a przez to nie mogę działać.

Będę obserwował jakie zmiany zajdą u Ciebie w akwarium jak uporasz się z tymi nieznośnymi korzeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń wyjmij, wsadź do dużego garnka i pogotuj z 2-3 godziny bo tak to poczekasz jeszcze trochę zanim zatonie. Miałem taki sam problem. 2 tygodnie taki korzeń moczyłem i dalej wypływał. ugotowałem go przez 2 godziny i zatonął.

 

Po za tym wszystko fajnie, ale...ciekawe jak by wyglądało to jak by mniej liści było i jak byś dał z jedną roślinę np. kryptokoryne (taką jak na fotce niżej), tak żeby powstała taka plątanina zielonego z brązowym. Może fajnie wyglądać choć Ty pewnie wolisz wolne od zieleni bw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale szkoda dawać z jednego względu, przy tym punktowym oswietleniu 11W i ciemnej wodzie, mało co światła dotrze do tej kryptokoryny. A co do liści, myślałem o tym i na początku dawałem mniej i czegoś mi brakowało, dopiero jak nawrzucalem tego sporo zaczeło mi sie podobać hehe. Co do gotowania raz gotowalem korzeń 6h i nie pomoglo dopiero po miesiacu moczenia zatonął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ułożenie korzeniu widzę że masz takie samo a jakoś milsze dla oka. Może dlatego że kamień wyciąłeś albo dla tego że zobaczyłem że wszystko nie jest zbite (a tak mi się kiedyś wydawało)..

Popracuj nad schowaniem filtra i grzałki.

Grzałkę poziomo możesz dać wtedy nie powinno jej być widać. A co do filtra to spróbuj w jego miejscu i kawałek dalej światło przysłonić może akurat się przyciemni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się niby luźniej, bo zbiornik jest bardziej doświetlony, grzałkę schowam poziomo, więc nie powinno być widać. Część liści i szyszek spadła na dno, może też wydaje się to bardziej poukładane. Z filtrem pokombinuje jak wyciagne ten ogromny kamień, kiedy korzeń zacznie tonąć. Obecnie mam znowu oswietlenie punktowe tylko żarówka 11W i bez roślin. Jednak czyste bardziej mi się podoba. Co do filtra to chyba kupie jeszcze krótszą gabkę i bedzie mniej widoczny. Jak jest przyciemniony zbiornik tylko oświetleniem żarówkowym to filtr fajnie się chowa też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne masz BW.To nie zła krytyka a pomoc, może wina fotki myślę że ryby są słabo

wybarwione hmm może dieta?Żałobniczki potrzebują zacienionych miejsc u Ciebie je widzę

lecz nie jestem pewien czy aby to taki rodzaj cienia chodzi.U mnie miały cień w postaci szerokich

liści żabienic i wybarwiały się pięknie,nie sugeruję że zapewniasz im złe warunki bo pewnie tak nie jest

o czym świadczy ikra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybarwione są dobrze, moze to wina światła tej żarówki, plywając maja ciemne czarne płetwy i pasy na ciele, co znaczy że nie sa zestresowanych zbyt jasnym otoczeniem i nie traca kolorów. Diety nie mają, jedza 2 razy w tygodniu miesko + 2-3 razy dziennie są karmione. niedziela głódówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laszek fajnie ponaciągana folia,lepiej brystol sprayem pomalować ja tylko się czepiam,

o niebo lepiej niż wcześniej,ładne korzenie,nurzaniec amerykański jak pójdzie w górę i się rozrośnie

sam zobaczysz wyjdzie lekko ponad taflę tragedii nie będzie a odrosty można zawsze przyciąć i rozsadzić.

Ogólnie akwarium zmierza w nowym kierunku,5+ daję.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...