Skocz do zawartości

Brak precyzji w regulaminie.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądam forum i jednocześnie przeskakuję do regulaminu, według mnie brakuje kilka podstawowych paragrafów m.in.

 

Zanim założysz nowy temat przy pomocy opcji "szukaj" sprawdź czy nie był wcześniej poruszany. - Ja rozumiem, że każdy chce uzyskać odpowiedź na zadane pytanie w jego temacie, ale są na przykład tematy, które czasem powtarzają się już na pierwszej stronie wątków po kilka razy... Wiadomo, nie chodzi o to, żeby tylko udział polegał na szukaniu, ale też takie tendencyjne pytania moim zdaniem zaśmiecają forum i trzeba sporo się potem właśnie w tych wyszukiwarkach naszukać interesującego problemu.

 

Zakładanie tematów zatytułowanych w sposób, który nie precyzuje jasno zawartości będzie usuwany. - no właśnie, bo to mało tematów typu "pomocy", "???", "?", "yyyy". Przecież to ewidentne przegięcie.

 

Zabrania się używania nadmiernej ilości emotikonek - niemiło się czyta posty Adrianoo czy jak mu tam, gdzie 90% postu to 40 emotikonek. To wprowadza nieporządek.

 

Zakładanie kilku kont od jednej osoby skutkuje usunięciem i BANem adresu IP - podstawa każdego forum, tu zauważyłem już chyba 3 użytkowników którzy mają po 2-3 konta.

 

Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami prosi się o rozwiązywanie przez PW. Forum nie jest miejscem do awantur - z tematu na temat konkretnej ryby tworzy się debata na temat tego co X ma do Y za to że napisał to czy tamto - również podstawowy paragraf wszelkich for.

 

Nie wolno pisać posta pod postem wcześniej niż przed upływem 24h od ostatniego komentarza, używaj opcji Edytuj - no właśnie, bo zdarza się, że niektórzy uprawiają monologi.

 

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Niestety im dłużej jestem użytkownikiem tego forum tym więcej widzę jaki robi się śmietnik... Chcę jakoś pomóc stąd pomysł na poprawki do regulaminu i może jakiś większy sztab moderatorów, skoro z różnych prywatnych przyczyn nie zawsze każdy może być na straży? Nie mam tu pretensji za opieszałość bo rozumiem, każdy ma swoje życie, ale może dla dobra forum lepiej zainwestować w moderatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kirysek. Większy sztab moderatorów by się przydał, bo widać, że ci co są nie dają rady, nie nadążają... Jeżeli chodzi o paragrafy, to ich przekroczenia bardzo się rzucają w oczy. Myślę, że trochę większy rygor by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i takich punktów nie ma, ale zarówno moderatorzy, jak i minimalna część użytkowników ich przestrzega, bo są chyba oczywiste. Co do dodania ich do regulaminu należy się z tym zgłosić do admina.

Zresztą dodanie ich i tak mało by dało, bo czytając posty użytkowników dochodzę do wniosku że jakieś 90% i tak nie czyta regulaminu.

 

Zakładanie kilku kont od jednej osoby skutkuje usunięciem i BANem adresu IP - podstawa każdego forum, tu zauważyłem już chyba 3 użytkowników którzy mają po 2-3 konta.

większość użytkowników ma zmienne IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są chyba oczywiste.

widocznie nie dla każdego, a gdy byłyby te zasady wdrożone do regulaminu wtedy moderator miałby podstawy do egzekwowania jego przestrzegania. A tak, panuje w pewnym sensie samowolka bo każdy może na swoją obronę wziąć tekst "ale tego nie ma w regulaminie".

 

Myślę, że tą odpowiedzią (zdublowaną) nie naruszyłem dobra forum, bo widzę że poprzedni post zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A mój temat widzę jest omijany przez administratora więc widocznie wie lepiej co ma zawierać regulamin. Chciałem tylko pomóc. Widać nie opłaca się. Bo mało kogo to interesuje.

To, że nie dałem odpowiedzi to według Ciebie oznacza, że Twój temat jest przeze mnie omijany?

Po prostu nie mam czasu na razie, aby wprowadzać jakiekolwiek zmiany, ale poprawka regulaminu będzie.

Spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. bo kazdy zacznie nabijac posty zeby zostać moderatorem. nominacje powinny być dokonywane przez dotychczasowy zarząd a nie na zasadzie kto pierwszy bedzie mial 1000 postów itp. wiem co gadam, sam prowadzilem w zyciu kilka for poczawszy od muzycznego, przez szkolne aż po społecznościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 100% za uściśleniem regulaminu. Daje komus ostrzezenie i zaraz dostaje maila z pytaniem "Za co?" Od razu widac ze ludzie regulaminu nie czytaja ale to nie oznacza, ze nie powinno sie w nim znalezc wiecej zasad. Wtedy zacytuje konkretny punkt w regulaminie i wale ostrzezenie. Narazie edytuje posty - nie chce mi sie po polowie uzytkownikow tego poprawiac ale robie to.. Mysle jednak, ze niedlugo cierpliwosc mi sie skonczy i cale tematy zaczna ladowac w smietniku.

Denerwuje mnie tez bardzo roztrzasanie przez doswiadczonych uzytkownikow kwestii odbiegajacych od tematu w ktorym sie wypowiadaja np ciagle dyskusje o genezie pochodzenia zmiennika plamistego, wielobarwnego oraz mieczykow wszelkich rodzajow itp. Co pojawia sie temat o rozpoznanie plci mieczyka czy gatunku ryby to zaczyna sie dyskusja ze to nie mieczyk tylko platka, a kto inny na to ze nie platka tylko zmienniak i tak w kolko.. Jak usune dyskusje to mam ochrzan.. Jak zamkne temat - to mam ochrzan.. Jak dam ostrzezenie - to mam maila z pretensjami. Bedzie konkretny i dopracowany regulamin to walne konkretnym cytatem z niego i nie bede sie patyczkowac.

Narazie jak bylam zbyt surowa to dostawalam op.. od admina a jak jestem zbyt lagodna to sie uzytkownicy burza ze balagan.

Moze ktos mi teraz cos poradzi? TUTAJ MOJE UKŁONY W STRONE KAPIQ99, KTORY JEST BARDZO POMOCNY. KAPIQ99 ZAPEWNE DOBRZE WIE O CO CHODZI ;)

Z wyrazami szacunku dla wszystkich uzytkownikow, ktorzy nie doprowadzaja mnie do szalu :)

Wasza Andzia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to z pewnością ułatwi Ci pracę. Bo masz podstawy do roszczeń zamiast bawić się w dobrą ciotkę i poprawiać po każdym coś... No i wydaje mi się, że wprowadzenie jakiegoś rygoru też byłoby dobre, gdyż moim zdaniem lepiej mieć dziesięciu aktywnych użytkowników, którzy poważnie traktują temat związany z akwarystyką niż być wiecznie łaskawym dla stu dzieci, ponieważ regulamin nic nie przewiduje dla tzw. "prowokatorów". Jestem tutaj niedługo, ale to naprawdę fajne forum, trochę się rozjeżdża momentami, ale to właśnie wina niedoskonałości regulaminu co sprawia, że NirwAnia i inni mają związane ręce. Może pójdźmy w myśl: Jaki użytkownik, takie forum i postarajmy się by było jeszcze bardziej SUPER :)

 

Takie fora jak np. akwaświat są poniżej jakiejkolwiek normy. Sto tysięcy tematów na pochodne tematy i o dziwo, jak napisałem kiedyś "chciałbym podłączyć się do tematu by nie zaśmiecać forum zdublowanym wątkiem..." to opierniczył mnie sam moderator, że to ja robię śmietnik :o że już nie wspomnę o łacinie podwórkowej która tam się sypie z góry na dół... do tego grupa przemądrzałych gnojków, którzy wyśmiewają każdego za to, jaką ma obsadę i jaki to ten ktoś jest niedouczony... Nie chciałbym by i to forum spotkała taka atmosfera... Stąd mój skromny apel do admina w postaci tego tematu i mam nadzieję, że znajdziesz szefie chwilę by powiedzieć coś od siebie w tej kwestii. W końcu musimy sobie pomagać, więc bez spiny, żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NirwAnia i tak chyba ze wszystkich moderatorów siedzisz najwięcej na forum. Co do reakcji na łamanie regulaminu, trzeba ostro inaczej się nie nauczą . Bardzo pomocne były by zapisy w regulaminie proponowane przez kiryska. Prawda jest taka, że po kliku dniach przeglądania tego forum stwierdziłem, że panują tu rozwydrzone dzieciaki neo. Na szczęście pojawiają się takie tematy jak ten i zdecydowana reakcja na to co robi adriano no i odzyskałem wiarę, że są tu i pilnują porządku poważni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem punktów do regulaminu podanych przez Kiryska. Moderatorzy mieli by łatwiej, mogąc się odnosić do konkretnych paragrafów. Dodatkowo moim zdaniem dobrze by było jednak zwiększyć ilość moderatorów. Każdy z nich ma przecież własne życie poza forum i pomoc by się przydała. Tylko, żeby taki nowy moderator był również taki konsekwentny i mało pobłażliwy jak np NirwAnia :) Bo jeśli miałby być to ktoś, kto czasem upomni a czasem sam nagina regulamin to żadna pomoc z niego. Jeśli chodzi o wspomniane forum akwaświat, też jestem tam zapisana ale faktycznie, czytając co się tam dzieje, nie chce mi się tam udzielać. Myślę, że nasze forum ma szansę być najlepszym forum akwarystycznym w Polsce (oczywiście dla mnie już dawno jest). Ale chyba najważniejsze jest to, żebyśmy my, zwykli użytkownicy, też dbali o porządek. Pomagajmy moderatorom raportując łamanie regulaminu, upominajmy też sami osoby mające problem z kulturą itp. Póki co mało z nas to robi i niewielka to pomoc ale im więcej nas będzie się starać, to tym lepsze stanie się to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NirwAnia stara się jak może, uściślenie regulaminu pomogło by, jej zaprowadzać porządki. Jak trzeba to syp ostrzeżeniami i tyle myślę że te forum ma dziennie taki przyrost użytkowników że 2 osoby w tą czy w tamta nie ma znaczenia. Za to ma znaczenie poziom forum, a to akurat kuleje, trochę się kręcę po forach, niektóre moderuje i dość często spotykam linki do tego forum, akurat nie są one pozytywne. Coraz rzadziej się z tym spotykam , ale jednak i dlatego uważam że nie można każdego głaskać po główce i prosić o poprawną pisownię, czy coś tam. Raz zwrócić uwagę następnym razem ostrzeżenie, albo się dostosuje albo się pożegna.

 

Oczywiście nie zapominajmy o reszcie moderatorów, którzy jak maja wolną chwilę, to też robią swoje, ale my akurat tego nie widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - nie mozecie zapominac tez o innych modach oraz Adminie, ktory rowniez pilnuje porzadku - choc tego nie widzicie. Mnie moze duzo widac bo poprostu lubie korzystac z forum, udzielac porad i dyskutowac - taka juz moja spoleczna natura :)

Tak wiec pamietajcie ze nie tylko NirwAnia tutaj pracuje. Powinnismy byc wdziczni wszystkim, ktorzy staraja sie utrzymac to forum w ryzach.

Admin ma duzo wlasnej pracy i zajec dlatego na codzien od brudnej roboty ma nas - Modow.

Mi ostatnio coraz czesciej rece opadaja jak widze co sie dzieje w moim dziale. Az nie mam ochoty czytac tych wszystkich postow a przeciwnie - najchetniej usunelabym caly temat jak leci bo w koncu ile mozna pytac o ducha, lirniczki, obsade ze skalarami czy plec mieczyka..

Z drugiej strony nie chce skrzywdzic kogos, kto moze byc tym jednym na dwudziestu, ktoremu na prawde zalezy na jego rybkach a zalozyl nowy temat bo moze nawet nie potrafi dobrze skorzystac z forum.. Pamietam jaka sama bylam zagubiona i jakie obecnie jasne i proste pytania niegdys byly dla mnie zagadka. Dlatego staram sie traktowac "mlodych" akwarystow rowno ze "starymi" bo w koncu kazdy ma prawo do poproszenia o pomoc. Szkoda, ze tak czesto okazuje sie, ze moja dobra wola zostaje wystawiona na probe. A pozniej zaluje ze temat nie polecial do smietnika od razu. No ale coz. Poczekamy i zobaczymy co na to Admin.

Chcialam jeszcze tylko usprawiedliwic moja ostatnio czesta nieobecnosc na forum. Pomagam administracji w rozbudowie encyklopedii rybek na naszej stronie. Gromadzenie i sprawdzanie informacji jest troche czasochlonne wiec jezeli dlugo nie odpisuje na PW czy w danym watku albo nie reaguje na skargi to zrozumcie - mam troche pracy.

Reszta Modow zapewne tez poza forum ma duzo pracy, spraw osobistych i zmartwien. Musicie nas zrozumiec - jestesmy tylko ludzmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wyrazic swoje zdanie najbardziej irytuje mnie nabijanie postów na forum ,nie mając pojęcia o czym piszą na zadane pytanie lub dają bez sęsowną odpowiedz na zadane pytanie typu (nie wiem ,nie znam się itp )nowego lub początkującego akwarystę wprowadzając w zamęt lub błąd lepiej jak się nie będą odzywac (ale widzę że zależy im tylko na nabijaniu kolejnych postów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

jeśli mogę wyrazic swoje zdanie najbardziej irytuje mnie nabijanie postów na forum ,nie mając pojęcia o czym piszą na zadane pytanie lub dają bez sęsowną odpowiedz na zadane pytanie typu (nie wiem ,nie znam się itp )nowego lub początkującego akwarystę wprowadzając w zamęt lub błąd lepiej jak się nie będą odzywac (ale widzę że zależy im tylko na nabijaniu kolejnych postów)

Masz całkowitą rację! co by było jak by 1000 użytkowników którzy nie znają odpowiedzi napisało "nie wiem" "nie znam się" itp itd.

 

P.S. W jakiej miejscowości mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wyrazic swoje zdanie najbardziej irytuje mnie nabijanie postów na forum ,nie mając pojęcia o czym piszą na zadane pytanie lub dają bez sęsowną odpowiedz na zadane pytanie typu (nie wiem ,nie znam się itp )nowego lub początkującego akwarystę wprowadzając w zamęt lub błąd lepiej jak się nie będą odzywac (ale widzę że zależy im tylko na nabijaniu kolejnych postów)

Masz całkowitą rację! co by było jak by 1000 użytkowników którzy nie znają odpowiedzi napisało "nie wiem" "nie znam się" itp itd.

 

P.S. W jakiej miejscowości mieszkasz?

jestem z rudy śląskiej :D

a to nie jest nabijanie postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...