Skocz do zawartości

Dziwny neon.


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni jeden z neonów inessa jest schowany za filtrem i nie reaguje na pukanie w szybe, jak go przegonię to tam wraca, nie ma żadnych zmian na ciele. woda regularnie podmieniana. czy to choroba czy jakies przygotowanie do tarła? dodam, że neonka jest jeszcze w sumie mała ma z 2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem podobny przypadek, mianowicie rybka była lekko zniekształcona ale trzeba było się naprawdę przyglądnąć a problem był taki iż trzymała się ona zdala od stada ale nie dlatego, że inne ryby ja wyganiały tylko odwrotnie wszystkie inne zachowania tej rybki były normalne, chora właściwie też nie była bo jak już się zdażyło, że gineły mi jakieś neony to nie była to ta rybka. Więc tak naparwdę nie wiem co to było, w tym przypadku też nic nie mogę stwierdzić ale chciałem się podzielić swoim przypadkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ryba wyglada normalnie oraz pobiera pokarm nie ma powodu do niepokoju. Mam takiego neona, ktory czasem "zabarykaduje" sie kolo korzenia i nie wylazi stamtąd godzinami. Wygania kazdego innego neona, ktory probuje tam wplynac. Taki jakis jest samotnik - terytorialista :)

Moze twoj ma podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystajac z tematu...:D Padaja mi neonki praktycznie jedna po drugiej. Wczoraj wylowilem dwie. Nie wiem co sie dzieje. Parametry wody w normie, woda podmieniana co tydzien. Napowietrzaniei temperatura OK. Inne rybki maja sie swietnie. Co to moze byc? Kiedys przeczytalem ze ktos mial chorobe neonkowa w akwa i padly mu wszystkie neony, inne rybki mialy sie swietnie. Czy istnieje taka choroba. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...