Skocz do zawartości

[112L] Teram mua :)


Skellen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

"Nadejszla wjekopomna hwiela" aby przedstawic Wam drodzy użytkownicy ten oto baniak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Obsada:

 

20 Neonów Innesa

6 Kirysek spiżowy

4 Gupik

3 Mieczyk

2 Molinezja

2 Glonojad (zbrojnik - kiedy zrobia sie niewygodnie duze, zmienia miejsce zamieszkania)

4 Krewetka (taka szara z czarnymi paskami wzdluz ciala)

2 Krewetka filtrująca (taka biala)

Ślimaki (coraz ich więcej, przestałem liczyć)

 

Rośliny i dekoracje jak na zdjęciach

 

Sprzęt:

 

Hailea BT700 (ten zniknie, chociaz zastanawiam sie czy nie zostawic sobie deszczowni)

AquaClean 50

Grzałka 100W z termostatem

2x Świetlówka (nawet nie sprawdzałem jakiej mocy)

 

PH 7

Temp: 26-27 *C

 

Krótka historia:

 

Zakupione ponad miesiac temu z mysla o raczkach, ktore zamieszkały w nim dopiero dzisiaj :)

W dniu zakupu baniak został zarybiony, jak widać (i jak myslalem) wszystko to co pisza o dojrzewaniu akwarium to jakies brednie dla tych, ktorzy sa cierpliwi :twisted:

Zadna rybka nie zdechla z powodu jakis azotanow czy innych tam dupereli, jeden mieczyk dokonal swego zywota i zostal czesciowo zjedzony przez glonojady, drugi z podobnymi objawami zostal deportowany do miejskiej kanalizacji, z akwarium w niewyjasnionych okolicznosciach zaginela jedna krewetka filtrujaca (nie znalazlem jej podczas czyszenia akwarium).

Jak pewne zauwazyliscie, stoi ono tylem (badam czy rybki inaczej zachowuja sie kiedy nie ma profilu na swiat) - roznicy tez nie zauwazylem, wiec przy kolejnej sposobnosci akwarium znow stanie frontem do reszty mieszkania.

 

w sumie to na tyle, pozdrawiam - jak moja szanowna kobita sie zmobilizuje to zrobi jakies fotki :)

 

P.S.

Tam za korzeniami sa roslinki, tylko na tyle male, ze ich na razie nie widac (cala tylna sciana zostanie docelowo zazieleniona) na razie wydaje sie puste - jak to na poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rybek - nie zgadzam sie. Zauwazylem, ze w zoologicznym, w ktorym kupowalem rybki czesto padaja rozne stworzonka wlasnie przewaznie mieczyki, a te dwa osobniki od poczatku byly jakies bardziej leniwe od reszty, co do krewetki to nie wiem. Z reszta czytalem, ze nie jestem pierwszy, ktoremu krewetka zniknela w akwa, takze z tym tez dam sobie spokoj. Pozdrawiam, jak tylko odwroce akwarium i roslinki osiagna jakas normalna wielkosc to zamieszcze wiecej fotek, mam nadzieje, ze w niedlugim czasie zisci sie moja wizja tega akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...