Jump to content

[112L] Teram mua :)

Skellen
 Share

Recommended Posts

Witam

"Nadejszla wjekopomna hwiela" aby przedstawic Wam drodzy użytkownicy ten oto baniak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Obsada:

20 Neonów Innesa

6 Kirysek spiżowy

4 Gupik

3 Mieczyk

2 Molinezja

2 Glonojad (zbrojnik - kiedy zrobia sie niewygodnie duze, zmienia miejsce zamieszkania)

4 Krewetka (taka szara z czarnymi paskami wzdluz ciala)

2 Krewetka filtrująca (taka biala)

Ślimaki (coraz ich więcej, przestałem liczyć)

Rośliny i dekoracje jak na zdjęciach

Sprzęt:

Hailea BT700 (ten zniknie, chociaz zastanawiam sie czy nie zostawic sobie deszczowni)

AquaClean 50

Grzałka 100W z termostatem

2x Świetlówka (nawet nie sprawdzałem jakiej mocy)

PH 7

Temp: 26-27 *C

Krótka historia:

Zakupione ponad miesiac temu z mysla o raczkach, ktore zamieszkały w nim dopiero dzisiaj :)

W dniu zakupu baniak został zarybiony, jak widać (i jak myslalem) wszystko to co pisza o dojrzewaniu akwarium to jakies brednie dla tych, ktorzy sa cierpliwi :twisted:

Zadna rybka nie zdechla z powodu jakis azotanow czy innych tam dupereli, jeden mieczyk dokonal swego zywota i zostal czesciowo zjedzony przez glonojady, drugi z podobnymi objawami zostal deportowany do miejskiej kanalizacji, z akwarium w niewyjasnionych okolicznosciach zaginela jedna krewetka filtrujaca (nie znalazlem jej podczas czyszenia akwarium).

Jak pewne zauwazyliscie, stoi ono tylem (badam czy rybki inaczej zachowuja sie kiedy nie ma profilu na swiat) - roznicy tez nie zauwazylem, wiec przy kolejnej sposobnosci akwarium znow stanie frontem do reszty mieszkania.

w sumie to na tyle, pozdrawiam - jak moja szanowna kobita sie zmobilizuje to zrobi jakies fotki :)

P.S.

Tam za korzeniami sa roslinki, tylko na tyle male, ze ich na razie nie widac (cala tylna sciana zostanie docelowo zazieleniona) na razie wydaje sie puste - jak to na poczatku

baniaczek fajny ale nie zgodzę się z tobą że nie trzeba czekać na dojrzewanie akwarium to właśnie dlatego padły ci rybki i krewetka pewnie tez więc najlepiej jest zaczekać na dobre warunki środowiskowe dla ryb niż je męczyć pozdrawiam

Co do rybek - nie zgadzam sie. Zauwazylem, ze w zoologicznym, w ktorym kupowalem rybki czesto padaja rozne stworzonka wlasnie przewaznie mieczyki, a te dwa osobniki od poczatku byly jakies bardziej leniwe od reszty, co do krewetki to nie wiem. Z reszta czytalem, ze nie jestem pierwszy, ktoremu krewetka zniknela w akwa, takze z tym tez dam sobie spokoj. Pozdrawiam, jak tylko odwroce akwarium i roslinki osiagna jakas normalna wielkosc to zamieszcze wiecej fotek, mam nadzieje, ze w niedlugim czasie zisci sie moja wizja tega akwa ;)