Jump to content

[160l] roślinne

Grajewiak
 Share

Recommended Posts

Witam. Do zaprezentowania mam kolejny zbiornik na ziemi ogrodowej. Tym razem troszkę bardziej ambitniej jeżeli chodzi o rośliny jednak w dalszym ciągu sposób prowadzenia akwarium jest ten sam. No może przybyło trochę wiedzy i doświadczenia ;)

Akwarium - 100x40x40

Filtr - aquael unimax 250

Oświetlenie - 2x39W t5 na belce

Grzałka - Elite 150W

Termometr - szklany ;)

Woda - ~26C, parametrów nie mierzę

Podłoże - ziemia kwiatowa, piach o granulacji 1mm

Dodatki - korzenie, pod akwa włożyłem pianke polietylenową

Flora:

glossostigma elatinoides

rotala rotundifolia

micranthemum umbrosum

weeping moss

sagittaria subulata

Ludwigia repens

Fauna:

planowana obsada:

półdziobek karłowaty

badis badis

red cherry

jednak na dzień dzisiejszy pływa sobie gupik w ilości sztuk jedna (wpuściłem na zwiady w drugim tygodniu od założenia) i redki w ilości sztuk 5. Kolejnym zakupem mam nadzieję będą już pseudomugile jednak z powodu możliwości wyjazdu na jakiś czas za granicę nie jest to pewny zakup.

dosyć biadolenia, pokażę co na dzień dzisiejszy me oko cieszy :)

dzień 9

Dołączona grafika

dzień 15

Dołączona grafika

dzień 40

Dołączona grafika

Mile widziane porady, sugestie, pytania do właściciela :)

Renacia jakie to drzewo sam nie wiem bo nie bardzi się znam na tym. Podsyłam fotkę na której w tle widać dokładnie takie same jak te z którego obciąłem korzeń :)

Dołączona grafika

Właściwie historia korzenia jest dosyć ciekawa. ponad 2 lata temu wiatr przewalił całkiem spore drzewko. Cały czas żeśmy z dziewczyną na spacerach z psem je mijali. Miałem o tyle dobrze, że panowie z zieleni miejskiej obcieli i wywieżli konar a korzeń zostawili i tak się suszył dwa lata na łące.

Co do przygotowania właściwie większość roboty zrobiła natura przez okres leżakowania drewna na łące. Po ścięciu moczyłem jakieś 2 tyg. w słonej wodzie co kilka dni sparzając wrzątkiem. Korzeń ma się dobrze, nie gnije, z początku 1 z 3 nie chciał zatonąć ale nie było problemu z jego umocowaniem tak by się trzymł ziemi :)

• 3 weeks later...

Ładnie się rozrasta, aż miło popatrzeć.

U siebie mam tą sama belkę oświetleniową co Ty tylko mam 2x 24w t5 i mam małe pytanko - jaką masz barwę świetlówek i jakiej firmy?

• 3 weeks later...