Skocz do zawartości

co jest nie tak z moją filtracją?


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 60 wysokie więc rurka około 8-10 cm od żwirku, w tym miejscu akurat nie ma za dużo roślin (cień za korzeniem). Czy może ktoś kto zna się na cyrkulacji wody nakreślić mi bądź wytłumaczyć jak powinno wyglądać ustawienie wszelkich sprzętów? Skoro polecacie turbinę to może stworzyć taki obieg wody jaki tworzy turbina: po lewej stronie na dole oba ssaki a na górze jedna pod drugim obie deszczownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ci turbiny ,napisałem tylko jak mam to rozwiązane w tej chwili .Rurki zasysające mam po przeciwnych stronach baniaka , może powinieneś odsunąc trochę korzeń i odsłonić wlot do filtra .W poprzednim baniaku miałem zrobione kominy z piaskowca i w nich ukryłem wszystkie rurki i filtr wew , niestety nie zdało to egzaminu ,po akwa pływały syfy ,zrezygnowałem z komina w miejscu gdzie miałem filtr zew i wew mechaniczny .po kilku dniach woda kryształ .

Ja mam 50cm wysokie i rurka od zewnętrznego filtra (chodzi jako mechanik ) jest na wysokości około 20cm od dna .Jak zalałem pierwszy raz akwa to woda moim zdaniem czysta zrobiła się po około 2-3 miesiącach , baniak w pełni dojrzał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw deszczownię po lewej stronie ,skieruj jej wylot na taflę wody tak aby ją rozbijała i dotleniała tym samym (to chyba 2078) ustaw przepływ na full, na próbę zdejm deszczownię z prawej strony i ustaw wylot lekko w dół, wzdłuż tylnej ściany ,w kierunku zasysu z 2078 . Tak jak masz ustawione deszczownie w tej chwili strumienie wody zderzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mętlik. Prąd po lewej stronie idzie od tylnej szyby do przedniej. prawą stronę mam puszczoną po skosie w dół w kierunku zasysu lewej - tak mam teraz, tylko że woda przechodzi przez deszczownie. cyrkulacja jest kiepska. Również wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło. Wydaje mi się że przetestowałem już wszystkie możliwe kombinacje układu filtrów. Jedynie nie testowałem 2 rur ssących obol siebie po 1 stronie - bo to chyba nie miałoby sensu. Co dalej? Czyżby braki w technice dają się we znaki? 3 filtr? a może macie inne pomysły, jakieś bakterie czyszczące czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie brak pomysłów , na pewno to nie wina filtracji , może to jakiś pierwotniak , może ci coś padło i się rozkłada , może to wina podłoża ,możliwe że coś masz w żwirku . Miałem coś takiego u siebie kupę lat wstecz ,wyparzyłem żwirek w którym były świderki woda klarowała się około miesiąca, nie pomogło , pomogła za to wymiana żwirku i restart

 

 

Może ktoś z kolegów ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotniaka już wykluczyłem (zrobiłem na 3 dni totalne zaćmienie około 2 tygodnie temu, było to samo. Żwirek był płukany i gotowany, podłoże dość porządne więc i to wykluczam. Może po prostu na ten litraż pomoże dodatkowy filtr? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...