Skocz do zawartości

co jest nie tak z moją filtracją?


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącu od założenia woda nadal się nie wyklarowała, pływa w niej pełno drobinek, unoszą się powoli i bezwładnie tak jakby w wodzie nie było przepływu, a jest. Filtry:

 

eheim professional 3e 2078, 2 litry przedfiltr (włóknina, gąbka) i 8 litrów biologia. wlot po lewej w roku, wylot z deszczowni 30cm wzdłuż bocznej lewej ścianki

 

eheim classic 600: włóknina, biologia, gąbka, biologia, gąbka. wlot skimmer, wylot deszczownia 30 cm wzdłuż prawego boku. W zestawie reaktor

 

Otwierałem filtry i są czyste, brak zabrudzeń. Czy jest to możliwe iż deszczownia ogranicza przepływ filtra? Czy dodać 3 filtr wyłącznie mechaniczny? Ma to sens?

 

wymiary akwa 150x50x60

 

Interesuje mnie tylko i wyłącznie woda kryształ. Na początku mówiono mi że wystarczy sam eheim professional, jednak i tak dokupiłem classica (a woda i tak kiepska). Dodam że wszystkie parametry wody poza kh w normie. Akwarium dojrzałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rura powrotu filtra i deszczownica jest obrośnięta glonami i co jakiś czas coś się odrywa i wpada przez deszczownicę do akwarium.

Piszesz że wkłady filtra są czyste więc tu jest problem. Woda nie jest filtrowana. To co zasysa wypuszcza. Niewiem jak jest w tych modelach filtrów które masz. Poczytaj o problemie nieszczelności pierwszego kosza filtrów jbl e900 i jak został rozwiązany. Bo prawdopodobnie to samo będzie u ciebie.

To tylko moje przypuszczenia jak pisałem wyżej nie miałem styczności z tymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkłady są czyste poza włókniną oczywiście którą regularnie wymieniam. pływa bele co w wodzie, brązowe, białe, zielone.

 

Zatem co zrobić z deszczownią aby nie zmniejszała ona przepływu? wyciągnąć ten korek na końcówce? węże są czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to masz właśnie problem który występuję często w filtrach jbl e 900. Chodzi o to że między głowicą a pierwszym koszem od góry jest luka przez którą przepływa woda, a nie powinna. Czyli robi ci się krtótki obieg zamiast przez wszystkie kosze. Daj jakąś uszczelkę na ten kosz. Przeczytaj mój temat z wczoraj o nazwie 'do wszystkich posiadaczy filtrów jbl'. Piszę teraz z telefonu i nie mogę wkleić linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam w takiej kolejności wkłady ceramika, gąbka, zeolit, WATA AKWARYSTYCZNA, i kolejna gąbka. Jak wiadomo wata jest drobniejsza wiec powinna być na końcu. Ale na koniec dałem gąbke po to aby pojedyncze włosy z waty nie wkreciły mi się w wirnik i żeby nie leciały do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu od założenia woda nadal się nie wyklarowała,

wkłady są czyste poza włókniną oczywiście którą regularnie wymieniam.

Co ile wymieniasz włókninę i po co tak często?

 

Niewiem jak jest w tych modelach filtrów które masz. Poczytaj o problemie nieszczelności pierwszego kosza filtrów jbl e900 i jak został rozwiązany. Bo prawdopodobnie to samo będzie u ciebie.

 

Jak się nie mylę to w tym filtrze jest oddzielny kosz jako prefiltr a potem dopiero łączenie z koszami biologa. eheim ma to inaczej rozwiązane niż w pozostałych markach. Ma łatwiejszy sposób czyszczenia.

 

A teraz moje pytanie, jakie to są cząstki. Czy przypadkiem to nie jest coś z podłoża?, albo jakieś resztki roślin?

 

Co do deszczowni, to przy podmianie zobacz jak mocno daje. Bo jeżeli zalejesz pokój to znaczy że filtr działa sprawnie. A wtedy może być że jest za duży ruch wody i podnosi ci cały syf z dna. Możesz w tedy przedłożyć deszczownię lub rozwiercić otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to w tym filtrze jest oddzielny kosz jako prefiltr a potem dopiero łączenie z koszami biologa. eheim ma to inaczej rozwiązane niż w pozostałych markach. Ma łatwiejszy sposób czyszczenia.

- tak właśnie jest

Może rura powrotu filtra i deszczownica jest obrośnięta glonami i co jakiś czas coś się odrywa i wpada przez deszczownicę do akwarium.

wykluczyłem te rozwiązanie, całość jest czyściutka

Co do drobinek to podejrzewasz co to właściwie jest? Może to mikrofragmenty włókniny?

wyjąłem włókninę i nadal to samo (po 2 dniach bez).

 

Są to takie cząstki że ryby podpływają, jedzą, po czym wypluwają

 

załączam układ elementów filtra w zbiorniku. Widok z góry. Kolor czerwony - deszczownia, brązowy - skimmer, zielony wlot filtra, proszę o komentarze czy wszystko ok, jeśli nie to jakiś inny pomysł? Ręce już opadają jak patrzę na tą wodę...

 

ps - w 54 litry na starym fan-1 miałem wodę kryształ...

post-7813-1368516356834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Twojego rysunku wnioskuję że masz deszczownie po lewej i po prawej stronie. W związku z powyższym nie masz prawidłowego obiegu wody w akwarium. Miałem podobny problem z tym całym syfem. Ustaw Deszczownie w jednym miejscu z lewej lub z prawej (nigdy na przeciw), wloty w miarę możliwości po przeciwnej. Wtedy sytuacja powinna się wyklarować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać że ta deszczownia po prawej ma wyciągnięty koreczek, więc woda nie leci przez dziureczki tylko na końcu deszczowni. Czy taki układ będzie poprawny? Nie chcę deszczowni po prawej dawać na tylnią ściankę gdyż woda leciałaby prosto na skimmer, poza tym kwestia estetyki

 

A może by dać po lewej stronie 2 deszczownie? Ta u góry z mocnego filtra, a ta pod nią z wodą z reaktora?

 

Czy rozstawienie rur ssących jest prawidłowe? Skimmer był niezbędny

 

edit:

 

zrobiłem jak na rysunku, po jakim czasie będę mógł stwierdzić czy to pomogło czy nie? Ile woda potrzebuje czasu na wyklarowanie się?

post-7813-13685163569758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to szpeci strasznie. Nie chcę tu oszczędzać, chce mieć krystaliczną wodę. Nie lepiej dołożyć 3 kubełek, typowo mechanik? Dodam że mam już 2, a niby 1 miał wystarczyć.

skoro

Moja opinia jest taka nie ma poprawnej cyrkulacji w zbiorniku.

Jak stworzyć poprawną cyrkulację mając te 2 kubełki co mam, lub dokupując 3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na razie zdjąć deszczownie ,ustaw wylot z eheima po skosie na przednią szybę ,przepływ w 2078 ustaw na maxa ,a z drugiego filtra wzdłuż tylnej . Niepotrzebnie wyciągnęłeś zatyczkę z drugiej deszczowni zmniejsza to ciśnienie w rurce (mniejszy ruch wody ). Mam 2078 plus jbl 900 woda czysta baniak 150x50x50. Na początku stosowałem zamiast włukniny watę .Jeżeli czyściłeś filtr ,to białe drobiny mogą pochodzić z węży ,to kolonie niegrożnych bakteri , takie białe farfucle wylatują po ponownym uruchomieniu filtra .Dzieje się to przez jakiś czas ,u mnie ustąpiło po około trzech misiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy brak deszczowni nie spowoduje niedotlenienia wody?

 

U mnie woda była taka od początku. są to nie tylko białe drobinki. węże mam czyściutkie. zatyczki powkładane w wyloty z deszczowni lekko pod kątem w dół. Czy na pewno mam próbować to co piszesz? kwestia dotlenienia wody. Pewnie nie tylko ja mam 450 z eheimami - może ktoś się podzielić jak ma u siebie? Przecież ludzie używają deszczowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem założoną deszczownię pod powierzchnią wody ,wylot z deszczowni skierowany na powierzchnię to dotleniało wodę plus rozbijało filtr bakteryjny . Teraz zlikwidowałem deszczownię bo doszło co2 ,i do rozprowadzenia gazu stosuję

dyfuzor plus pompa cyrkulacyjna , a wylot z filtra skierowany lekko na powierzchnię , strumień wody rozbija powierzchnię i dotlenia nie mam problemów z brakiem tlenu w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...