Jump to content

Korzeń, rośliny, wygląd...


Monikas
 Share

Recommended Posts

Cześć zakładam akwarium od niedzieli ( lub piątku ) i potrzebuje stylu ( wyglądu ) tego wspomnianego akwarium narazie myślę gdzie znaleźć korzeń, napewno korzeń będzie z działki ( lub jakiegoś jeziorka itp ) tylko jakiej wysokości mam go szukać ( ogólnie wymiary ), a później wystarczy go tylko umyć ( zostawić na kilka h w wodzie ) i można odrazu do akwarium wkładać czy coś jeszcze ?

 

Litraż - 60L ( profil )

I jakie roślinki polecacie ?

Obsada jaka tam będzie to, 1 +1 Bojownik, około 10-12 Neon, Otoski, Gupiki, to na 100% i może jeszcze poszukam po sklepach fajnych..

Link to comment
Share on other sites

Ja przed włożeniem korzeni do akwarium zrywam z nich korę następnie gotuję w solance około 2h i później raz jeszcze tylko, że już w zwykłej nie osolonej wodzie też 2h. (o ile korzenie nie są za duże by włożyć je do garnka :) ) w innym przypadku przelewam kilkakrotnie wrzątkiem. Obyś znalazł korzeń z drzewa liściastego i raczej nie owocowego.

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu najpierw bym przejrzał galerie i pomyślał co się podoba. Chcesz żeby ktoś Ci powiedział co będzie Ci się podobało? Trochę bez sensu. Korzeń duży czy mały jakie wymiary....a jaki Ci się podoba? możesz dać korzeń zajmujący 3/4 miejsca w akwarium albo taki całkiem mały. Kwestia gustu.

 

A potem proponuje użyć opcji szukaj i poczytać o preparowaniu korzeni. Kolega wyżej zapomniał napisać że drewno powinno być martwe zanim je zaczniesz gotować. Nie może mieć "soków".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...