Skocz do zawartości

Korzeń, rośliny, wygląd...


Monikas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zakładam akwarium od niedzieli ( lub piątku ) i potrzebuje stylu ( wyglądu ) tego wspomnianego akwarium narazie myślę gdzie znaleźć korzeń, napewno korzeń będzie z działki ( lub jakiegoś jeziorka itp ) tylko jakiej wysokości mam go szukać ( ogólnie wymiary ), a później wystarczy go tylko umyć ( zostawić na kilka h w wodzie ) i można odrazu do akwarium wkładać czy coś jeszcze ?

 

Litraż - 60L ( profil )

I jakie roślinki polecacie ?

Obsada jaka tam będzie to, 1 +1 Bojownik, około 10-12 Neon, Otoski, Gupiki, to na 100% i może jeszcze poszukam po sklepach fajnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed włożeniem korzeni do akwarium zrywam z nich korę następnie gotuję w solance około 2h i później raz jeszcze tylko, że już w zwykłej nie osolonej wodzie też 2h. (o ile korzenie nie są za duże by włożyć je do garnka :) ) w innym przypadku przelewam kilkakrotnie wrzątkiem. Obyś znalazł korzeń z drzewa liściastego i raczej nie owocowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu najpierw bym przejrzał galerie i pomyślał co się podoba. Chcesz żeby ktoś Ci powiedział co będzie Ci się podobało? Trochę bez sensu. Korzeń duży czy mały jakie wymiary....a jaki Ci się podoba? możesz dać korzeń zajmujący 3/4 miejsca w akwarium albo taki całkiem mały. Kwestia gustu.

 

A potem proponuje użyć opcji szukaj i poczytać o preparowaniu korzeni. Kolega wyżej zapomniał napisać że drewno powinno być martwe zanim je zaczniesz gotować. Nie może mieć "soków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...