Jump to content

Problem z Białym Piaskiem

Kamil93
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum..:) Mam pytanko otóz do swojego nowo dojzewającego akwarium wsypałem Biały Drobny piasek.Dopiero pózniej się dowiedziałem ze przez Biały piasek ryby są zestresowane i nie można w nim zasadzić roślin. Moje pytanko brzmi czy mogę trochę wybrać białego piasku i zasypać go niebieskimi kamieniami które mam w starym akwarium.Litraż Akwarium to 72l.Z Góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam Kamilek93 :D

Dopiero pózniej się dowiedziałem ze przez Biały piasek ryby są zestresowane

Wątpię. Przy dużej ilości kryjówek i roślin wszystko będzie ok.

nie można w nim zasadzić roślin

Bzdura. Kto Ci naopowiadał takie rzeczy?

zasypać go niebieskimi kamieniami które mam w starym akwarium

Jak już szukasz podłoża które może stresować ryby - to już takie masz. Niebieskie/różowe/czerwone itd. żwirki są nienaturalne i nie powinno ich się umieszczać w akwariach.

Dziękuje Serdecznie kolego za odp.Co do roślin to powiedziała mi tak pani w sklepie zoologicznym widocznie ma słabą wiedzę. Mogłbyś mi podpowiedzieć jakie rośliny można zasadzić w białym pisku. Pytam ponieważ nigdy nie miałem doczynienia z żywymi roślikami(mój Błąd).

Chciałem jeszcze zaznaczyć ze akwarium juz dojżewa z Białym Drobnym Piaskiem w środku.Macie moze jakieś propozycje dotyczące roślin łatwych w uprawie ponieważ kompletnie sie na tym nie znam :)