Skocz do zawartości

akwa dla bojownika


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa 75l z filrem fulvan u2 i grzałkĄ. Niedawno kupiłem akwa 11l dla pary bojowników niestety rodzice nie_chcą mi pozwolić na oświetlenie lub grzałkę do tego akwa i za_bardzo nie_wiem jak ogrzać w nim wodę.

Z gÓry dziękuje.

 

red eye: Pisownia.... :roll:

Jeśli znowu usuniesz temat, następne ja będę już usuwać za te byki w pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 l :shock: ?... Nie skomentuję... Weź to wywal! Jak nie masz szans u rodzicieli kupić akwa większego niż 100 l, to lepiej sobie odpuść... Tzn. mniejsze niż 100 też może być, ale nie na każdy gatunek ryb i nie mniejsze niż 25 l, no chyba, że to ma być krewetkarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tak w większości krewetek-jak nie u wszystkich potrzebna jest grzałka i filtr. W koncu to krewetki. To mit, ze bojownik nie potrzebuje grzałki ani filtra-okropny mit. Jak każda ryba wydala odchody i substancje toksyczne i filtr jest tu niezbędny. Ponadtto dlaczego grzałka? Skąd jest bojownik? Ano z Azji. W Azji jest ciepło. Owszem jest to bardzo wytrzymała ryba, jednak jak jest bez grzałki to łatwiej u choroby u niego. Potrzebna jest także pokrywa- bojownik jest labiryntowcem to taki narząd u tej ryby którym m.in oddycha powietrzem atmosferycznym, jesli będzie chciała zaczerpnąć powietrza a temp. wody będzie cieplejsza niż nad wodą to przeziębi sobie labirynt.

 

Odpowiadając Ci na pytanie: Nie da się inaczej podgrzać wody tzn nie radze kombinować, jesli nie chcesz by twój bojownik poszedł na drugi swiat.

 

A i jeszcze-troszkę małe to akwarium.... tez. kupiłam na początku dla bojownika 12l ale jak zobaczyłam jak mu źle zmodyfikowałam obsadę i wrzuciłam do 54l i od razu odżył. Jak się puszy jakie miny strzela. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...