Jump to content

akwa dla bojownika


Recommended Posts

Mam akwa 75l z filrem fulvan u2 i grzałkĄ. Niedawno kupiłem akwa 11l dla pary bojowników niestety rodzice nie_chcą mi pozwolić na oświetlenie lub grzałkę do tego akwa i za_bardzo nie_wiem jak ogrzać w nim wodę.

Z gÓry dziękuje.

 

red eye: Pisownia.... :roll:

Jeśli znowu usuniesz temat, następne ja będę już usuwać za te byki w pisowni.

Link to comment
Share on other sites

Pozostawiam bez komentarza "drobne" błędy w pisowni....

Akwa 11L nie nadaje się nawet na jednego Bojownika. Bez grzałki z termostatem zapomnij o utrzymaniu Bojowników w dobrej kondycji. To ryba ciepłolubna i przy skokach temperatur bardzo łatwo u Nich o choroby.

Link to comment
Share on other sites

11 l :shock: ?... Nie skomentuję... Weź to wywal! Jak nie masz szans u rodzicieli kupić akwa większego niż 100 l, to lepiej sobie odpuść... Tzn. mniejsze niż 100 też może być, ale nie na każdy gatunek ryb i nie mniejsze niż 25 l, no chyba, że to ma być krewetkarium

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I tak w większości krewetek-jak nie u wszystkich potrzebna jest grzałka i filtr. W koncu to krewetki. To mit, ze bojownik nie potrzebuje grzałki ani filtra-okropny mit. Jak każda ryba wydala odchody i substancje toksyczne i filtr jest tu niezbędny. Ponadtto dlaczego grzałka? Skąd jest bojownik? Ano z Azji. W Azji jest ciepło. Owszem jest to bardzo wytrzymała ryba, jednak jak jest bez grzałki to łatwiej u choroby u niego. Potrzebna jest także pokrywa- bojownik jest labiryntowcem to taki narząd u tej ryby którym m.in oddycha powietrzem atmosferycznym, jesli będzie chciała zaczerpnąć powietrza a temp. wody będzie cieplejsza niż nad wodą to przeziębi sobie labirynt.

 

Odpowiadając Ci na pytanie: Nie da się inaczej podgrzać wody tzn nie radze kombinować, jesli nie chcesz by twój bojownik poszedł na drugi swiat.

 

A i jeszcze-troszkę małe to akwarium.... tez. kupiłam na początku dla bojownika 12l ale jak zobaczyłam jak mu źle zmodyfikowałam obsadę i wrzuciłam do 54l i od razu odżył. Jak się puszy jakie miny strzela. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...