Skocz do zawartości

[54l] "Pan żółw"


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

może zacznę od początku. Mój syn - 3 lata - stwierdził że chce żółwia. Że anty zwierzęcy to nie jesteśmy z żona się zgodziliśmy. Żeby żółw nas nie denerwował i nie chodził pod nogami padło na wodno - lądowego. Zwolniłem akwarium 54l i zabrałem się za szykowanie go pod gadzinę.

Pierwsza rzecz to wyspa. U szklarza zamówiłem dwa kawałki szkła przycięte na wymiar. Posmarowałem je sylikonem akwarystycznym i zanurzyłem je w drobnym żwirze. W ten sposób zrobioną wyspę wkleiłem do akwarium.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po kilku dniach udało mi się zakupić filtr pod żwirowy i podłączyłem go do filtra Aquaela Minikani 120 (który wcześniej był w tym akwarium). Grzałkę miałem Aquaela 25w (temp 26stopni) z tych plastykowych to karze ją zamontowałem. Wodę zlałem z akwarium 240l więc baniak był gotowy do mieszkańca w ciągu doby (od zalania).

 

Pierwsze podejście

 

Dołączona grafika

 

Mieszkaniec.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

po remoncie

 

Dołączona grafika

 

W między czasie zostało zmienione oświetlenie. Obecnie jest:

- żarówka lustrzana 25w nad wyspą (temp 36stopni)

- świetlówka Repti Glo 5.0 15W w pokrywie.

 

Obecnie żałuje że dałem wyspę ze szkła, ale dopiero później przypomniałem sobie o tym korzeniu.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby tak nie żałować to daj duuuużo żwirku pod wyspę ze szkła nie będzie się tak rzucać w oczy

Ona tak w oczy nie boli, ale teraz est wyspa z korzenia i najprościej by było tamtą wyciąć, ale że jestem leń i mi się nie chce :P to i tak zostanie.

 

"Pan żółw" - takie imię dostał od właściciela, tylko czy to na pewno ta płeć?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mały, ale byk :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście piękny żółwias, pogratulować roboty. :) A myślałeś o zrobieniu mu jakiegoś legowiska? Skoro już tak chcesz żeby wyspa została to może jakoś ją ozdób i mógłbyś zrobić z tej wyspy taką kupkę, realniej trochę. A ogólnie to fajnie jakbyś jeszcze coś zielonego dał, może trochę meszku? :lol: To tylko takie moje propozycje i szczerze powiem, że nie specjalnie znam się na żółwikach. Najlepiej pozbyć się wyspy, hehe. Te rury też mógłbyś czymś przykryć troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim jak z rybami. Raz w tygodniu "podmianko-wymiana" z płukaniem żwiru, czyszczenie filtra i łapanie go, bo zawsze się nabiega po pokoju i szukać go muszę gdzieś pod stołem/meblami. Na lato do klatki i koniec. Chyba chciałbym być takim żółwiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie przemilczę, bo żona mu zbiła terra podczas rutynowego czyszczenia baniaka i na sen zimowy kupiłem mu 25l w najdroższym brico marche, bo o 19 już nic innego nie szło kupić. Zapłaciłem prawie 300zł z pokrywą, pompką, oświetleniem itd. Nawet jakieś tandetne tło wewnętrzne... Jak się obudzi kupię mu znowu coś sensownego, a 25 wykorzystam do słusznych celów. Tylko nie krzyczcie, że tak go męczę bo i tak śpi. Jak jest aktywny to karmię go ręcznie każdego dnia. Jest tak nauczony, że czeka na mój budzik. Jak zbliża się czas pobudki to wpatrzony w łóżko aż się ruszę. Jak tylko kołdra się poruszy to puka mi w szybę, żebym czasem o nim nie zapomniał. Do jedzenia daję mu suszone krewetki :D i czasami coś mrożonego. Na stałe nic w wodzie nie pływa, bo szybciej woda kiśnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak... mój jak się uczył pływać to myślałem, że się utopi! Poważnie! Całe życie żona trzymała go w akwarium o poziomie wody nie przekraczającym jego głowy. Jak raz mu wlałem wody na wysokość skorupy w pionie to się wnet utopił biedak. Przestraszyliśmy się bardzo. Wiem, że żółwie wodno-lądowe śpią na wyspie. Nie wyobrażam sobie wpuszczenie żółwia do mojego 240l pełnego wody bez wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...