Skocz do zawartości

Czerwone skrzela u skalara!


Yap88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

Do 120l moja przjaciółka kupiła sobie parkę skalarów i jeszcze kilka małych rybek. Dziś zauważyła, że skalarek, samiec, ma czerwone skrzela. Co prawda mnie się zdawało, że miał już czerwonawe jako ubarwienie, bo jest złoto-czarno- czerwonawy, ale to jakoś bardziej mu się zrobiło. Temp 25*, pH nie mierzone, wlewa AquaSafe. Wszystko w normie a te skrzela nie. :help::help::help: Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno się nie zajmowałem akwarystyką. Wiem, że była jakaś choroba związana ze skrzelami, ale nie pamiętam objawów i przebiegu, nie pamiętam jak się nazywa itp...

 

Zastanawia mnie tylko, czy faktycznie to tylko ten konkretny skalar, skoro piszesz, że padł jej teraz otosek...

 

Możesz napisać coś więcej o akwa?? Np jak często jest czyszczone, jak często koleżanka robi podmianki itp? Każda informacja może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje mi się, że tutaj mamy przyczynę. Zbiornik po prostu jeszcze nie jest dojrzały i tyle. Koleżanka powinna czekać około 2 tygodnie zanim wpuści cokolwiek. Wiem po sobie, że może być z tym ciężko, ale niestety pośpiech w akwarystyce nie jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem rybka była już tak jakby z lekka czerwonawa. Wpuszczanie było takie: z woreczka najpierw była odsączana woda, a potem ryby były zanurzone w wodzie z akwa i wpływały do niej.

Odsączona woda z worka :shock:

Po powrocie ze sklepu należy ryby z workiem włożyć do wody worek ma leżeć do 30 min w wodzie aby temperatura się ustabilizowała. Później co 10-15 minut nalewamy wody z akwarium czynność powtarzamy 2 razy potem wpuszczamy ryby do akwarium najlepiej z wyłączonym światłem. Podczas transportu ryby wkłada się pod ubranie aby woda się nie ochłodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak akwarium jest nie dojrzałe więc co nie wsadzi to padnie

 

Bez przesady.... Znam "akwarystów" którzy przy restarcie leją wodę prosto z kranu i wpuszczają ryby bez dojrzewania wody. Chodzi tu właśnie o skalary.

 

To że otoski zdychają to spoko-to delikatne rybki i nie ma czego tam prawdopodobnie odkażać. Ale skalary powinny sobie poradzić-oczywiście przechorują, będą osłabione. To są moje obserwacje. Po za tym czerwony kolor skrzel u ryby to nic nadzwyczajnego. One po prostu takie są.

 

Co się z tym skalarem dzieje? Ociera się? Zatacza....? Nie pobiera pokarmu.

 

Daj zdjęcie ryby. Może uda Ci się okolice skrzel cyknąć albo skrzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Widzisz cudzysłów w słowie akwarysta? Wiesz co on oznacza? Jeśli masz inne zdanie co do koloru skrzel ryb to napisz. Panikujecie że ryba ma naturalny kolor skrzel. Foty nie było więc nie wiesz jak skrzela wyglądają, jest tylko powiedziane że są czerwone. Czyli mają naturalny kolor. Wiadomo źle że zbiornik nie dojrzał i że co delikatniejsze ryby mogą pozdychać albo chorować.

 

 

Ps. twoja wypowiedź:

Ale i tak akwarium jest nie dojrzałe więc co nie wsadzi to padnie

świadczy o tym że masz raczej małe doświadczenie praktyczne a swoje posty opierasz na wiedzy z forum i książek. Woda nie dojrzała więc wszystko zdechnie...

 

 

 

 

No właśnie chodzi o skrzela czy o pokrywy skrzelowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wujek google :lol: Proszę bardzo kup sobie otoski i wpuść je od razu do kranówy która ma zaledwie 3 dni zobaczymy po ilu dniach padną podobnie skalary. Że wy wpuszczacie tak ryby to nie oznacza żeby dawać zły przykład innym

Korcyk żeby było ciekawiej kup sobie paletki który były chowane w wodzie RO bo nie wiadomo w jakich parametrach te ryby są i były trzymane

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie skaczcie sobie do gardeł. Rozmawiajmy na poziomie.

 

Koleżanka autorka niech pstryknie jakieś fotki i będzie wiadomo co i jak. Bez tego możemy tylko gdybać, czy to brak pokryw, czy niedojrzały baniak, wpływ zorzy polarnej czy ciśnienie wody w spłuczce od toalety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...