Skocz do zawartości

Lepsza sama gąbka czy z biologią? Proszę o pomoc !


wwieczor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam akwarium 112l z filtrem Aqueal turbo 350 z wkładem biologicznym, 30 neonek, glonojad, głupiki. Często mi się zapycha gąbka (raz na tydzień), wiec postanowiłem kupić dużą gąbkę 15x9 cm z dużymi porami i zamontować ją bez pojemnika z biologią. Zestaw działa już 2 dni ale wydaje mi się, że woda wcześniej była bardziej krystaliczna. Czekam jeszcze na rozwój bakterii.

Napiszcie jak możecie czy to to jest lepsze rozwiązanie? Czy osiągnę lepszą przejrzystość wody i właściwości biologiczne? Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr jest bardzo dobry tyle że ma bardzo gęstą gąbkę co powoduje szybkie zapychanie się jej. Filtr za to bardzo dobrze filtruje wodę więc ja proponuję zmienić gąbkę na rzadszą a ten koszyk biologiczny zostawić bo to zwiększy ilość pożytecznych bakterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale czy nie jest tak, że przy większej samej gąbce z dużymi porami nie pojawi się po paru dniach o wiele więcej bakterii?

Chodzi mi o to, żeby co tydzień nie zaglądać i nie grzebać w akwarium. Bo do tej pory kiedy do tygodnia zrobiła się krystaliczna woda to już było trzeba czyścić gąbkę i od nowa pojawiała się mętna woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie zastanawiam się czy lepszy jest filtr z tak zwaną deszczownią czy turbinowy który daje silny prąd pęd powietrza i rybki mają jak w pralce w pewnym sensie a widzę że nie wszystkie rybki to lubią a mam neonki gupiki mieczyki akwa 120 l, zastanawiam się nad takim oto filtrem który ma parametry całkiem przyzwoite ma też jakiś filtr uv, może podam link do filtra

AQUAEL --- FILTR WEWN 250-350 L UNIFILTER 1000 UV

on jest o tyle dobry że mozna do niego podłączyć rurki i zrobić deszczownię tyle że się nie znam i nie bardzo mam pewność czy ta deszczownia napowietrza akwarium bo gdzieś wyczytałem że akwarium jest napowietrzane przez ruch wody czyli najlepiej duży prąd wody z dużą ilością bąbelków , przy czym muszę dodać że nie stać mnie na kubełkowy a poza tym nie miałbym go gdzie postawić więc najlepsze rozwiązanie to filtr wewnętrzny -- nie znam się i dlatego postanowiłem napisać na tym wspaniałym forum by nie popełnić błędu przy zakupie gdyż wiadomo iż sprzedawcy w sklepach zachwalają każdy towar byle go sprzedać przy czym nie koniecznie znają się na sprzedawanym sprzęcie == pozdrawiam was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...