Jump to content

Czy można przenieść grzałkę i filtr na zewnątrz akwarium?

Major
 Share

Recommended Posts

Witam.

Do kombinowania zachęcił mnie temat założony tutaj przez moda/admina - dotyczył przeniesienia filtra na zewnątrz 12l akwa. Chciałbym wiedzieć, czy można w jednym pojemniku umieścić filtr razem z grzałką. Obecnie mam dość małe krewetkarium (28l) i dość irytuje mnie cały osprzęt w środku. Pomyślałem więc, że kupiłbym jakiś pojemnik próżniowy, czy jakikolwiek inny z uszczelką przy wieku, w środku umieścił cały sprzęt.

Wydaje mi się, że dobrze by to działało, gdybym umieścił pudełko poniżej poziomu wody - spokojnie mogłaby wtedy spływać, dodatkowo wspomagana filtrem, a następnie być tłoczona z powrotem do akwarium. Oczywiście wszystkie otwory uszczelniłbym silikonem, żeby nie ciekło. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

A jaki to filtr zdało by się napisać ;) Jeśli jakiś słabiak nie sądzę żeby pociągnął wodę z zewnątrz do środka akwarium. Proponuję kupić jakąś pompę a z grzałką bym nie ryzykował jeśli filtr ma małą przepustowość

Racja, zapomniałem o najważniejszym:).

Filtr od AquaOne, przepustowości około 300l/h, grzałka Interpet 25W. Wodę podniesie na pewno, już sprawdzałem. Przy dość znacznych rozmiarach pudełka, w które chciałbym go wsadzić, musiałby podnieść wodę o jakieś 15, może 20 cm w górę. Inna sprawa, że akwa jest na gwarancji, a niestety pod kubeł musiałbym przerabiać pokrywę. Szczerze, to nie widzi mi się to zbytnio:).

System nie jest i nie będzie bardzo obciążony. Docelowa obsada to ok 10 jakichś cf. blue i ok 5 inessek.

Edit:

dzięki Szczupak:). Myślałem nad butelką, ale wydaje mi się, że taka 5l zajmie za dużo miejsca.. Dlatego spróbowałbym zrobić coś takiego w pudełku na żywność. Widziałem w sklepach prostokątne pojemniki o pojemności około 1,5l, więc kombinowałbym z czymś takim. Przy wiekach są uszczelki, pojemniki są zamykane na klipsy, ale wydaje mi się, że uszczelnienie tego dodatkowo nie będzie problemem...

Mam teraz chorego syna, więc zacznę się bawić w przyszły weekend - w sobotę na spokojnie polecę do sklepu, kupię co trzeba i jeśli się uda, wrzucę tu na forum (jeśli się nie uda, to też wrzucę:)).

Dzięki za rady.

Pozdro

Grzałka?

Kup normalny szklany słoik 2-3l.

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Słoik na tą zaletę, że jest szczelny od razu, bez silikonu. A ewentualne czynności obsługowe są łatwe do wykonania. Do tego kup dwie skecane przelotki jakie stosuje się w akwarium posiadającym sumpa. Dziury w nakrętce, wkręcasz przeloty i tyle.

Grzałka?

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Też trochę się obawiam, ale do odważnych świat należy:). Ona w sumie nie grzeje się tak bardzo, jeśli już to pracuje po kilkanaście minut, bo statecznik ostro się grzeje. Nie wiem, czy w Pets at Home będą mieli takie przelotki, ale jeśli tak, to zastosuję słoik i po sprawie. Pojemnik, o którym mówiłem odpowiada mi bardzo ze względu na wymiary - filtr wejdzie na styk, grzałka byłaby umieszczona obok niego. No i jak puścić kabel od grzałki i filtra w słoiku?