Jump to content

Czy można przenieść grzałkę i filtr na zewnątrz akwarium?


Major
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Do kombinowania zachęcił mnie temat założony tutaj przez moda/admina - dotyczył przeniesienia filtra na zewnątrz 12l akwa. Chciałbym wiedzieć, czy można w jednym pojemniku umieścić filtr razem z grzałką. Obecnie mam dość małe krewetkarium (28l) i dość irytuje mnie cały osprzęt w środku. Pomyślałem więc, że kupiłbym jakiś pojemnik próżniowy, czy jakikolwiek inny z uszczelką przy wieku, w środku umieścił cały sprzęt.

 

Wydaje mi się, że dobrze by to działało, gdybym umieścił pudełko poniżej poziomu wody - spokojnie mogłaby wtedy spływać, dodatkowo wspomagana filtrem, a następnie być tłoczona z powrotem do akwarium. Oczywiście wszystkie otwory uszczelniłbym silikonem, żeby nie ciekło. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A jaki to filtr zdało by się napisać ;) Jeśli jakiś słabiak nie sądzę żeby pociągnął wodę z zewnątrz do środka akwarium. Proponuję kupić jakąś pompę a z grzałką bym nie ryzykował jeśli filtr ma małą przepustowość

Link to comment
Share on other sites

Racja, zapomniałem o najważniejszym:).

 

Filtr od AquaOne, przepustowości około 300l/h, grzałka Interpet 25W. Wodę podniesie na pewno, już sprawdzałem. Przy dość znacznych rozmiarach pudełka, w które chciałbym go wsadzić, musiałby podnieść wodę o jakieś 15, może 20 cm w górę. Inna sprawa, że akwa jest na gwarancji, a niestety pod kubeł musiałbym przerabiać pokrywę. Szczerze, to nie widzi mi się to zbytnio:).

 

System nie jest i nie będzie bardzo obciążony. Docelowa obsada to ok 10 jakichś cf. blue i ok 5 inessek.

 

Edit:

 

dzięki Szczupak:). Myślałem nad butelką, ale wydaje mi się, że taka 5l zajmie za dużo miejsca.. Dlatego spróbowałbym zrobić coś takiego w pudełku na żywność. Widziałem w sklepach prostokątne pojemniki o pojemności około 1,5l, więc kombinowałbym z czymś takim. Przy wiekach są uszczelki, pojemniki są zamykane na klipsy, ale wydaje mi się, że uszczelnienie tego dodatkowo nie będzie problemem...

Link to comment
Share on other sites

Mam teraz chorego syna, więc zacznę się bawić w przyszły weekend - w sobotę na spokojnie polecę do sklepu, kupię co trzeba i jeśli się uda, wrzucę tu na forum (jeśli się nie uda, to też wrzucę:)).

 

Dzięki za rady.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Grzałka?

 

Kup normalny szklany słoik 2-3l.

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Słoik na tą zaletę, że jest szczelny od razu, bez silikonu. A ewentualne czynności obsługowe są łatwe do wykonania. Do tego kup dwie skecane przelotki jakie stosuje się w akwarium posiadającym sumpa. Dziury w nakrętce, wkręcasz przeloty i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Grzałka?

 

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Też trochę się obawiam, ale do odważnych świat należy:). Ona w sumie nie grzeje się tak bardzo, jeśli już to pracuje po kilkanaście minut, bo statecznik ostro się grzeje. Nie wiem, czy w Pets at Home będą mieli takie przelotki, ale jeśli tak, to zastosuję słoik i po sprawie. Pojemnik, o którym mówiłem odpowiada mi bardzo ze względu na wymiary - filtr wejdzie na styk, grzałka byłaby umieszczona obok niego. No i jak puścić kabel od grzałki i filtra w słoiku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...