Skocz do zawartości

Czy można przenieść grzałkę i filtr na zewnątrz akwarium?


Major
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Do kombinowania zachęcił mnie temat założony tutaj przez moda/admina - dotyczył przeniesienia filtra na zewnątrz 12l akwa. Chciałbym wiedzieć, czy można w jednym pojemniku umieścić filtr razem z grzałką. Obecnie mam dość małe krewetkarium (28l) i dość irytuje mnie cały osprzęt w środku. Pomyślałem więc, że kupiłbym jakiś pojemnik próżniowy, czy jakikolwiek inny z uszczelką przy wieku, w środku umieścił cały sprzęt.

 

Wydaje mi się, że dobrze by to działało, gdybym umieścił pudełko poniżej poziomu wody - spokojnie mogłaby wtedy spływać, dodatkowo wspomagana filtrem, a następnie być tłoczona z powrotem do akwarium. Oczywiście wszystkie otwory uszczelniłbym silikonem, żeby nie ciekło. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem o najważniejszym:).

 

Filtr od AquaOne, przepustowości około 300l/h, grzałka Interpet 25W. Wodę podniesie na pewno, już sprawdzałem. Przy dość znacznych rozmiarach pudełka, w które chciałbym go wsadzić, musiałby podnieść wodę o jakieś 15, może 20 cm w górę. Inna sprawa, że akwa jest na gwarancji, a niestety pod kubeł musiałbym przerabiać pokrywę. Szczerze, to nie widzi mi się to zbytnio:).

 

System nie jest i nie będzie bardzo obciążony. Docelowa obsada to ok 10 jakichś cf. blue i ok 5 inessek.

 

Edit:

 

dzięki Szczupak:). Myślałem nad butelką, ale wydaje mi się, że taka 5l zajmie za dużo miejsca.. Dlatego spróbowałbym zrobić coś takiego w pudełku na żywność. Widziałem w sklepach prostokątne pojemniki o pojemności około 1,5l, więc kombinowałbym z czymś takim. Przy wiekach są uszczelki, pojemniki są zamykane na klipsy, ale wydaje mi się, że uszczelnienie tego dodatkowo nie będzie problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Grzałka?

 

Kup normalny szklany słoik 2-3l.

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Słoik na tą zaletę, że jest szczelny od razu, bez silikonu. A ewentualne czynności obsługowe są łatwe do wykonania. Do tego kup dwie skecane przelotki jakie stosuje się w akwarium posiadającym sumpa. Dziury w nakrętce, wkręcasz przeloty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka?

 

Obawiam się, że grzałka może topić plastikowy pojemnik.

Też trochę się obawiam, ale do odważnych świat należy:). Ona w sumie nie grzeje się tak bardzo, jeśli już to pracuje po kilkanaście minut, bo statecznik ostro się grzeje. Nie wiem, czy w Pets at Home będą mieli takie przelotki, ale jeśli tak, to zastosuję słoik i po sprawie. Pojemnik, o którym mówiłem odpowiada mi bardzo ze względu na wymiary - filtr wejdzie na styk, grzałka byłaby umieszczona obok niego. No i jak puścić kabel od grzałki i filtra w słoiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...