Skocz do zawartości

około 350 L - ruszyły plany, man nadzieje że pomożecie ;)


Rekomendowane odpowiedzi

A nie wolałbyś w obsadzie czegoś mniej oklepanego ? Mieczyki, molinezje i gupiki to ryby bardzo popularne.

a co masz na myśli?? te są poprostu ładne ;) ale jak coś znajde to może i tak. Narazie żagiel to podstawa a do tego jeszcze sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś w obsadzie czegoś mniej oklepanego ? Mieczyki, molinezje i gupiki to ryby bardzo popularne.

a co masz na myśli?? te są poprostu ładne ;) ale jak coś znajde to może i tak. na razie żagiel to podstawa a do tego jeszcze sie zastanawiam.

Skoro upierasz się przy skalarach to może jakaś ławica np. Neona Zielonego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś w obsadzie czegoś mniej oklepanego ? Mieczyki, molinezje i gupiki to ryby bardzo popularne.

a co masz na myśli?? te są poprostu ładne ;) ale jak coś znajde to może i tak. na razie żagiel to podstawa a do tego jeszcze sie zastanawiam.

tak tylko czy neony nie zostaną pokarmem później ;) Bo też o nich myślałem ;) zobaczymy narazie myśle że w ciągu tygodnia już będzie zbiornik i zaleje go a później będzie czas na obsade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko czy neony nie zostaną pokarmem później ;) Bo też o nich myślałem ;) zobaczymy na razie myśle że w ciągu tygodnia już będzie zbiornik i zaleje go a później będzie czas na obsade.

Jeśli będziesz miał skalary z neonami od małego to nic się nie stanie. Jednak postaraj się kupić jak najmniejsze skalary, żeby zapobiec takim problemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko czy neony nie zostaną pokarmem później ;) Bo też o nich myślałem ;) zobaczymy na razie myśle że w ciągu tygodnia już będzie zbiornik i zaleje go a później będzie czas na obsade.

Jeśli będziesz miał skalary z neonami od małego to nic się nie stanie. Jednak postaraj się kupić jak najmniejsze skalary, żeby zapobiec takim problemom.

 

No raczej będą razem kupione wszystkie ;) jeszcze muszę sie tylko dowiedzieć gdzie najlepiej w Poznaniu kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał trochę więcej pieniędzy jako filtr kup eheima (jak nie masz to tego unimaxa) grzałkę kup 250W oczywiście do tego czyścik do szyb odmulacz karmnik (chyba że nie masz zamiaru wyjeżdżać na wakacje :)). Jeżeli chodzi o świetlówki to 3x 54W przynajmniej musi być, dobrze by było jakby to były mieszane np. plant glo i day. Tyle jeśli chodzi o sprzęt. A jeżeli będziesz używał chemii to Tetra PlantaMin, Sera BioNitrivec, Sera Aquatan, antychlor,CMF. Podłoże czarny bazalt o granulacji 3-5mm + substrat ASII(25l) lub JBL Manado(25l) lub tetra initial sticks. Jakiś ładny korzeń się przyda. Testy na PH GH KH No2 No3 NH4 FE (najlepiej kup jakiegoś boxa z testami). Co2 z butli albo bimbrownia + dyfuzor z kostki lipowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będziesz używał chemii to Tetra PlantaMin, Sera BioNitrivec, Sera Aquatan, antychlor,CMF.

Za przeproszeniem - rady niczym czytelnika broszurek reklamowych producentów chemii. ;)

 

Wiesz że na rynku są zdecydowanie lepsze nawozy?

Wiesz że "bakterie" w butelce praktycznie nie dają żadnego efektu?

Wiesz że preparaty takie jak Aquatan w prawidłowo prowadzonym zbiorniku są wyrzucaniem kasy w błoto?

Wiesz że antychlor nie usuwa fizycznie chloru z wody a tylko przekształca go w chlorki?

Masz pojęcie o chemicznym składzie i skutkach działania CMF w akwarium ogólnym na cykl azotowy i parametry wody?

 

Nie? To lepiej nie polecaj innym takich rzeczy. ;)

Więcej praktyki, mniej tego co pisze na opakowaniach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMF to na wszelki wypadek nie mówię że ma lać go do zdrowych ryb. Nie wiem czy to jego pierwsze akwarium jeżeli tak to nie będzie prawidłowo od razu prowadził akwarium więc aquatan może się przydać. Wiem że są lepsze nawozy od PlantaMin ja sam używam PlantaMin i nie narzekam. A ja też jestem początkującym akwarystą ale mam chodź trochę wiedzy na te temat. Co do chloru on wyparowuje i wiem że antychlor go nie usunie tak do końca;) ale dzięki za słowa które mi pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMF to na wszelki wypadek nie mówię że ma lać go do zdrowych ryb.

Lek jak najbardziej można mieć w domu, jednak trzeba wyraźnie zaznaczyć żeby nie lać go do baniaka bez potrzebny. Na opakowaniu pisze coś o profilaktycznym stosowaniu, wielu początkujących się na to łapie, a w normalnym baniaku to strzał kolano.

 

Jedyna "chemia" jaka jest zwykle konieczna w akwariach to nawozy, a i to nie zawsze [LT i inne podobne wynalazki]. Pablo75 chyba dość poważnie podchodzi do sprawy, sam ten temat o tym świadczy. Mam nadzieje i życzę mu tego żeby nie robił pewnych podstawowych błędów, wtedy nawet Aquatan nie będzie konieczny. W każdym razie, z problemami z parametrami można też poradzić sobie bez chemii, ale to temat rzeka. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa dyskusja w temacie się wywiązała ;) a więc po kolei, filtr? nie znam eheimy, więc się nie wypowiem. Odmulacz, czyścik itp. itd. to abc akwarium czystego. Karmnik? Nie mam w planach długich wyjazdów. Chemia? Tetra, okej, ale też sądzę że tylko już nazwa, bo na rynku nie są najlepsi. Ja po zalaniu zbiornika, spokojnie poczekam, więc początek na pewno bez, sama woda sobie odstoi, poczekam co dalej. Myślę, że oświetlenie i miejsce ustawienia baniaka, będzie sprzyjał roślinności, choć w planach głownie korzenie, paliki drewniane z meszkiem, w jednym narożniku w planach tylko jakieś liściaste i trawiaste roślinki. Głownie "molo pod wodą" tak można określić wstępnie jak to będzie wyglądać.

 

No i zapadła już główna myśl co do rybek. Podstawową obsadą zbiornika będzie około 6 - 8 skalarków żaglowców, tych "łaciatych" i do tego na pewno 6 labeo. Reszta jeszcze do pomyślenia. Zobaczę co dalej, pewnie jakaś mała ławica neonka też znajdzie swoje miejsce ;)

 

P.S.

dzięki wszystkim za dyskusje w temacie, na pewno z kilku rad skorzystam :)

 

 

Mod.Janusz.Więc i ja uważam ,że już wystarczy pisania i wiadomości w tym temacie---zamykam.Zapraszam wszystkich i autora tematu do odpowiedniego działu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...