Skocz do zawartości

około 350 L - ruszyły plany, man nadzieje że pomożecie ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy. Jestem wychowany wśród akwariów. Teraz czas zacząć własną przygodę. Interesuje mnie małe akwarium morskie typu rafa, krewetki i jedno większe akwarium typu skalar, gupik, miecz, neonówka ;) Jakieś propozycje? Proszę o pomoc zanim kupie zbiorniki. Na początku chcę mniejsze jako zwykłe ale później je zmienić na morskie a większe zakupić.

 

P.S.

 

Kupie akwarium, ma ktoś coś konkretnego na sprzedaż? Ewentualnie namiary na kogoś kto sklei? WLKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze słodkowodne. Mam dla ciebie wa typy słodkowodniaka:

1).2x żaglowiec skalar

4x kirysek (po dwa np. panda i spiżówka)

3x otosek

5x neon (czerwony lub innesa)

1x opaczek

I akwa zimne!

2).8xwelon do 400l

Wiesz jakie wspaniałe są welony?

Ryukin, jikin, tosakin, demekin, pyzatek, teleskop, niebowid, pom-pom, oranda itd, itd, itp.

 

Poczytaj, przygotuj i zachwyć się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc morskie narazie odpada, za to jest koncepcja aby zrobić na zamówienie jakieś 300L :)

 

co do obsady napewno skalarki, na pewno Molinezja dalmatyn, pewnie miecze, nie wiem co jeszcze ;)

 

No i nie wiem jakie rośliny i ozdoby.

 

Nie wspomne o tym, że teraz osprzęt ca zaliczyć ;)

 

Ale nie chce pokrywy, bo są takie fajne widoki z góry że szkoda zakrywać tego :)

 

 

 

 

Pierwszy plan do zakupu to:

 

http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e-1 ... 37241.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma miała morskie i zdecydowanie Ci odradzam jest je bardzo ciężko utrzymać chodzby nawet gdy zabraknie prądu po prostu ryby padną słodkowodne są także bardzo piękne a jeżeli chodzi o obsadę to najlepiej poczytać encyklopedie ryb i dobrać obsade według własnego uznania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, muszą tam być ryby piękne i ozdobne. Ale wiesz co? Ja bym to wzięła też od strony praktycznej. Musisz mieć jakąś brygadę sprzątającą. Pomyśl o otoskach, lub zbrojnikach, choć ja bym bardziej polecała kilka otosków niż zbrojnika-byka. Wspaniałe są giętkozęby(opaczki). Chcesz pooglądać zdjęcia opaczka synodontis nigrita gold ? Wejdź na mojego bloga! O nim podję link: http://xxx

W temacie "O moim Kotjku;-D".

Jak nigrity cię nie pociągają spróbuj wielkopłetwe, lub inne gatunki.

Z ryb pasujących do skalarów polecam pielęgniczki :mrgreen:

W ogóle możesz przeglądnąć mój bloog. Zdjęć giętkozęba tam mnóstwo. A nie obrażę się ;)

Atreyu: Jeśli wydaje Ci się że forum to dobre miejsce na reklamę własnej strony, to masz rację. Wydaje Ci się. Takie linki możesz wysyłać tylko na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje.

 

 

plan jest taki: zamówić sklejenie zbiornika około 350L

 

Pompa do tego najprawdopodobniej taka:

http://allegro.pl/aquael-unimax-500-fil ... 08624.html

 

do tego wzmocnić komodę na której będzie stał, oświetlenie to 2 lampki od góry bez pokrywy, bo cały urok mnie zniknie

 

W środku najprawdopodobniej biały kwarc i do tego Ledy zielone na dnie zbiornika.

 

Nie wiem jeszcze jakie rośliny, ale rybki to:

4 - Molinezja dalmatyńczyk

4 - Molinezja złota

6 - Sklarek ( nie wiem jeszcze jakie)

4 - Zbrojniki

6 - Neon

6 - Gupik

i może mieczyki

 

na razie tak ma to wyglądać, nie wiem czy zdecyduje się na wrak statku jako ozdoba, bo ładny on ale nie wiem czy nie zepsuje wizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zaproponował bym Ci akwarium ok 120L jakieś miecze głupiki tak na początek rybki łatwe w hodowli abyś się zaznajomił z całym hobby ;)

do tego kilka roślinek i już oko nacieszysz i spokojnie będziesz uczył się wszystkiego.

Pomyśl o otoskach, lub zbrojnikach, choć ja bym bardziej polecała kilka otosków niż zbrojnika-byka. Wspaniałe są giętkozęby(opaczki)

Jeżeli chodzi o otoski to nie polecam na początek gdyż są rybkami wymagającymi i szkoda gdyby ci sie nie udało i znalazł byś martwe, co do zbrojnika też nie polecam ponieważ rosną bardzo duże i szczerze nic potem nie "sprzątają"

 

Polecam kosiarki ;))) robią dobra robotę

z czasem możesz powiększać obsadę.

oczywiście czym większe tym mniej z nim pracy i ładniejszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie tak ma to wyglądać, nie wiem czy zdecyduje się na wrak statku jako ozdoba, bo ładny on ale nie wiem czy nie zepsuje wizji

Nie dodawaj ceramiki do akwarium. Lepiej jakieś korzenie, kamienie lub kokosy jako ozdoby.

 

No i nie wiem jakie rośliny i ozdoby.

Z roślin na początek polecam moczarkę, anubiasy, nurzaniec, żabienica, kabomba, mech.

 

Jeśli chcesz inne roślinki to podaje linki:

 

-http://www.superakwarium.pl/rosliny-akwariowe-c13.html

-http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=42&t=4691

 

Są tam spisy roślin akwariowych, oraz także informacje i wymagania o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinvi - ja jestem wychowany przy akwariach, moj ojcien miał zbiornik 500L, a brat kupe zbiorników 40- 60 L hodowlanych, nawet udało nam sie skalarki własne wymotać w hodowli i to kilka razy, więc aż daki nowy to nie jestem, tylko "stary" pozapominało się nazw, zmysł opserwacji już nie ten ;)

 

Igor1996sa - masz racje, tak mi sie tylko podoba stateczek, ale sam nie wiem czy w roślinach i z rybkami będzie to wyglądało. A tak w planach korzeni pare i z 2 domki kokosowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo! Skalary jak je oswoisz to merdają się do właściciela jak pieski. Są na prawdę kochanymi rybkami :) ! A powyżej zamieszczona istotka doskonale się z nimi dogaduje. Jak nie złapiesz nigrity to możesz zapolować na inne gatunki. Ale czarnobrzuchego bym nie polecała, bo jest to najmniejszy z rodziny synodontis, a jak go skalar chapsnie to koniec.

Apropos skalarów, ciekawa jestem jakie wybierzesz? Ubarwienie naturalne, czy np perłowe lub marmurkowe? Jak tylko zechcesz mogę zamieścić fotki moich skalarów. Jeden naturalny, jeden perłowy, jeden "łaciaty" :lol::lol::lol: .

Niezłe pomieszanie :lol::lol:

Ale myślę, że akwa ci się uda!

Każdy nowy akwarysta na świecie to nowy wspaniały pasjonata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak wysokim zbiorniku to możesz trzymać nawet altumy - http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-w ... id885.html

 

Dla mnie piorytet mają skalarki, nie wiem jeszcze jakie ale na pewno 3 parki będe chciał mieć. Dlatego też szukam akwarium wyższego niź zwykłe, czyli 120x50x70 ;)

Według wymiarów wychodzi 420l, w których spokojnie możesz trzymać 3 pary skalarów. Do tego jakaś ławica np razbora, neon itp; oraz jakieś rybki denne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak wysokim zbiorniku to możesz trzymać nawet altumy - http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-w ... id885.html

 

 

Dla mnie piorytet mają skalarki, nie wiem jeszcze jakie ale na pewno 3 parki będe chciał mieć. Dlatego też szukam akwarium wyższego niź zwykłe, czyli 120x50x70 ;)

Według wymiarów wychodzi 420l, w których spokojnie możesz trzymać 3 pary skalarów. Do tego jakaś ławica np razbora, neon itp; oraz jakieś rybki denne.

Czyli tak jak powtarzam: skalary, coś ruchliwego na dno i... mimo wszystko neonek bym ci nie polecała. Skalary muszą być kupione razem z nimi i bardzo malutkie, żeby się zdążyły jakoś przyzwyczaić. Jeśli nie, szykuj ubikację na neonowe szczątki. Ale jeśli zamierzasz kupna małych skalarów, to ci się uda. Ja mam skalara 16cm żyje w zgodzie z neonkami, bo jak miał 3cm to go kupiłam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak wysokim zbiorniku to możesz trzymać nawet altumy - http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-w ... id885.html

 

 

Dla mnie piorytet mają skalarki, nie wiem jeszcze jakie ale na pewno 3 parki będe chciał mieć. Dlatego też szukam akwarium wyższego niź zwykłe, czyli 120x50x70 ;)

Według wymiarów wychodzi 420l, w których spokojnie możesz trzymać 3 pary skalarów. Do tego jakaś ławica np razbora, neon itp; oraz jakieś rybki denne.

Czyli tak jak powtarzam: skalary, coś ruchliwego na dno i... mimo wszystko neonek bym ci nie polecała. Skalary muszą być kupione razem z nimi i bardzo malutkie, żeby się zdążyły jakoś przyzwyczaić. Jeśli nie, szykuj ubikację na neonowe szczątki. Ale jeśli zamierzasz kupna małych skalarów, to ci się uda. Ja mam skalara 16cm żyje w zgodzie z neonkami, bo jak miał 3cm to go kupiłam :) .

 

 

hehe, ja chce od małych zaczać ;) a te żaglowce są piękne :) Normalnie szok, już wiem co będzie podstawą u mnie. Neonki też będą, do tego chce molinezje, gupiki i miecze, no i jakieś glonojadki na dno na pewno polecą, ale nie wiem jeszcze które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glonojadki to spokojnie z dwie parki Zbrojników Niebieskich możesz tam trzymać. Jeśli chodzi o całą obsadę, na podstawie tych które wymieniłeś, proponuje to:

 

-2+2/3+3 skalar

-25 neon innesa

-10 molinezja

-2+6 mieczyk

-2+2 Zbrojnik Niebieski

-10 kirys spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glonojadki to spokojnie z dwie parki Zbrojników Niebieskich możesz tam trzymać. Jeśli chodzi o całą obsadę, na podstawie tych które wymieniłeś, proponuje to:

 

-2+2/3+3 skalar

-25 neon innesa

-10 molinezja

-2+6 mieczyk

-2+2 Zbrojnik Niebieski

-10 kirys spiżowy

 

i całkiem przyjemny zestaw rybek, po za Kirysami, nie wiem, ale wolał bym Gupiki, mają takie fajne kolorowe ogonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski czyszczą dno z resztek jedzenia. A gupików to bym nie dodawał ponieważ 2 gatunki żyworódek wystarczą.

Tak. Tylko, czy ja chce mieć czyste dno czy rybkę która mi sie bardziej podoba. Kiryski tak sobie mi sie widzą, a głupiki Pawie Oka są piękne. A do dna zawsze odmulacz można użyć ;) Więc chyba mnie nie przekonasz, no chyba, że są jakieś piękne Kirysy których jeszcze nie widziałem. Może i bym jakieś zameldował, ale to max 4.

 

a na dno to raczej krwetki bym chyba zameldował do siebie ;)

 

 

a przy okazji, wczoraj polatałem troszke po allegro. I widziałem żółte małże? czy to prawda że filtrują wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, gupików bym ci nie polecła. U mnie gupik zrobił żaglowcowi z płetw strzępy. Ledwo rybę odratowałam. Kiryski się przydadzą, a molinezje i miecze też będą pasować.

 

Ale pięknie taki skalar wygląda :) :) :) :) :)

 

 

I o takie mnie chodzi :) dokładnie to zabarwienie, są poprostu rewelacyjne. Zobaczymy czy kirysy czy gupiki, narazie czekam na odpowiedz co do cen baniaka i czas zaczynać zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...