Skocz do zawartości

Rozmnażanie SKALARÓW ..... potrzebuję PORADY !!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od pół roku mam dorodną parkę skalarów. Do niedawna składały ikrę ale zjadały ją. Jakies dwa tygodnie temu złożyły ikrę i wykluły się maleństwa. Niesamowity widok gdy rodzice karmią małe. Ale niestety ich liczba się zmniejszała i wkońcu zniknęły :cry: Jednak skalary ponownie złożyły ikre i od wczoraj są małe, mają już nawet małe oczka. Czytałem że przez jakiś czas rodzice muszą je karmić wydzielina. Ale chciałbym małe odizolowac zeby przetrwaly ........... kiedy mogę to zrobić? jak długo rodzice muszą je karmic wydzieliną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz że larwy się ruszają odrazu przeżuć je do jakiegoś kotnika który jest przede wszystkim dobrze natleniony i ma stałą temperaturę , larwy pierwszy tydzień żywią się swoim żółtkiem , później możesz dawać im suche żółtko ( osobiście odradzam ponieważ zasyfi ci wodę ) ewentualnie larwy solowca .

Ja tak robię przy swoich skalarach , moje trochę ostatnio zaszalały i składają ikrę co 2 tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej powiem ci tak ;)

ja już kilkakrotnie rozmnożyłem skalary i jak kolega napisał wyżej niektóre są już dziadkami. Kilka razy odławiałem ikrę przekładałem do kotnika opiekowałem się i wychowałem już ok 300 skalarów. Ostatnim czasem nie miałem czasu ani wolnego kotnika a ikra się znów pojawiła ;)) zostawiłem ja w głównym akwa i powiem Ci że młode mają się dobrze pływają za mamusią ;)) co prawda wielka rewolucja w zbiorniczku gdyż skalary gonią inne rybki aby nie podpływały do młodych. Ważna zasada aby na noc świeciła się jakaś mała lampka aby rodzice dopilnowały młodych ponieważ niektóre rybki żerują w nocy i przy zaciemnionym akwa by zjadły narybek ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...