Jump to content

Czy one będą normalne ???

Recommended Posts

Moja platka (zmiennik plamisty) urodziła 89 narybku. Przeczytałam że max. rodzą 50. Czy małe będą chore lub w jakiś sposób zdeformowane. Na razie wyglądają normalnie są lekko żółte i są ruchliwe. Proszę o pomoc :|:|

Narybek jest normalnej wielkości, wiem bo je hoduje ale zazwyczaj narybku jest 40 góra 45 . tą samice mam już dość długo i tylko ona jest matką wszystkich miotów... więc nie wiem

Na razie są w kotniku bo boje się kiedy dam je do 20l gdzie trzymam narybek molinezje który ma miesiąc to te platki zje. więc pewnie po tygodniu będą już na tyle duże by je wpuścić do molinezji.

Wszystkich miotów? Jeśli wyszło tak jej synek ją "puknął" to jest możliwość że z niektórymi rybkami w przyszłości może być coś nie tak. Ale może być też inaczej.

Kiedyś uśmierciłem 3 miesięczny miot-około 30 sztuk. Po porodzie wyglądały normalnie ale w miarę wzrostu wyginało je. Były krótkie, krępe i miały za duże brzuszki.

Żywotność miotu nie zależy od ilości narybku ;)

No i jeśli w 20l masz molinezje co raczej odczekaj przed wpuszczenie platek, bo pewnie są malutkie.

Pamiętaj, aby długo tam ich nie trzymać, bo to też nie będzie dla nich dobre.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...