Skocz do zawartości

Pytania o zachowanie bojownika


korozja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłam dziś mojego pierwszego w życiu bojownika. (jest najpiękniejszy na świecie;) chciałabym się upewnić czy jego zachowanie jest normalne i jest to raczej pole do popisu dla doświadczonych posiadaczy tego gatunku ;)

martwię sie trochę bo bojownik wysyła sprzeczne sygnały, przynajmniej według mojej wiedzy. na poczatku jak go wrzuciłam zrobiły mu się poziome paski (co oznacza stres chociaż myślałam że tylko samiczki paski posiadają, samczyki też je miewają, czy moj jakis zniewieściały jest? :P) były bardzo intensywne ale po chwili (około 20 sekund) zniknęły. zaczął sobie wtedy spokojnie pływać po akwarium badając teren. wyszukał sobie najbardziej osłonięte miejsce i zaczął tam stroszyć płetwy, skrzela i robić trochę bąbelki na powierzchni (moze gniazdo). ucieszyłam sie że tak szybko mu sie spodobało, ale niestety teraz zachowuje sie na zmianę. raz ma paski (najczesciej pływa wtedy przy przedniej szybie) a raz stroszy płetwy (bez pasków). paski na 100% mają ścisły związek z przebywaniem przy przedniej szybie.

pewnie poradzicie poczekać, ale ja bym chciała żeby było mu jak najlepiej i żeby się maleństwo nie stresowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba w miare spokojna ale uwazaj poniewaz niektore bojowniki (Taki jak moj, musialem go oddac) sa agresywne wobec innych ryb. Jesli chodzi o stroszenie sie do szyby, sprawdz czy przednia szyba odbija jego postac, bo jesli tak to nie masz sie co martwic ;] tylko tym ze moze byc agresywny wobec innych rybek. Aha i powiem jeszcze ze NIGDY, PRZENIGDY nie kupuj 2 samcow bojownika. Pozdrawiam ;] 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razoreq121 --> ja nei chcę kupować więcej ryb. tylko krewetki. w sklepie ten bojownik pływał z bandą małych rybek (nie wiem jakich) i nie wykazywał w stosunku do nich żadnej agresji więc myślę że w swoich postach nie idziesz w dobrym kierunku :P

nyq20--> ale on ma paski przy przedniej szybie, czyli tam gdzie tapety nie ma :P (akwa jest profilowane) zdjecie mojego akwa jest w galerii. chciałam poczekać aż mi moczarka urośnie i porozsadzać na tył zamiast kupować wiecej w sklepie. może on sie tak stresuje nowym widokiem "zza okna"? hmm

 

a jesli chodzi o szyby to jak to niby sprawdzić? patrząc przez inną szybę w każdej szybie widać odbicie środka akwarium, ale przecież nie włożę głowy do środka i nie sprawdzę czy sie odbijam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja, gratuluje nowej rybki :) nie chcesz za bardzo czekać, ale właśnie nic Ci nie pozostaje tylko czekać ;) Bojek musi się oswoić z nowa sytuacją i przez kilka dni będzie się jeszcze stroszył sam do siebie i do wszystkiego innego :D

Dokladnie! Zasadz jaka moczarke na tyl niech szybo wyrosnie i dosadz jeszcze kilka roslin, poczekaj kilka dni niech biedaczek sie oswoii... Wiem, ze u ciebie zachowuje sie tak przy przedniej szybie, ja tylko podalem przyklad jak bylo u mnie :P

A co do sprawdzenia jak jest w akwa proponuje czepek i okularki zalozyc i do dziela :P:P:P:mrgreen: hehe

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś juz wygląda dużo spokojniej :) od rana nie zauważyłam juz pasków ani aktywnego stroszenia. myślę że już się trochę przyzwyczaił bo te właśnie gwałtowne reakcje ustały. pływa już spokojnie lustrując otoczenie. i co mnie zaskoczyło patrzy na mnie całkiem inteligentnie kiedy podchodzę :)

(mam dwie wysokie moczarki i właśnie za nimi najbardziej lubi się chować)

 

te paski bardzo mnie ciekawią. mimo że juz ich nie ma. czytałam ze to typowe dla samic, a przecież moja rybka ewidentnie jest samczykiem ;) jego zdjecia sa w galerii w moim temacie ale niestety nie widać na nich pasków ( za to widać stroszenie). chciałam te paski sfotografować ale niestety mi sie nie udało (a to nie zdążyłam, a to akurat uciekł z kadru :/). one były naprawdę wyraźne. czy ktoś spotkał sie z paskami u swojego samczyka? może moj jakis zmutowany albo zniewieściały jest ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam swego czasu bojownika. Bardzo lubil moje towarzystwo przy szybie. Sprzatajac akwarium moglam go zlapac w reke a on z gracja prześlizgiwal sie miedzy palcami. Chetnie tez jadl z ręki, plywal za palcem. Bardzo sie lubilismy :) Gratuluje ci twojego pupila. Zobaczysz ze juz niedlugo bedzie niemal merdał ogonem na twoj widok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...