Skocz do zawartości

Biały nalot na korzeniu Pilne!


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu przy każdej podmianie wody, gdy dolewam świeżą, to na korzeniu pojawia sie biały nalot, który znika następnego dnia

Nie wiem co to jest wogóle

Dzieje sie tak za każdym razem gdy nalewam wode do akwarium

Moze mi ktos pomóc??

Korzeń był gotowany w solance 2x i to przez bardzo długo, również był moczony w takiej żółtej wodzie (nie pamietam nazwy substancji), w której przeleżał ponad 2 dni

 

Fotka:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to chyba jakieś raczej bagna albo torfowiska, skoro ci nalot znika po 1 dniu podmiany wody, to nie powinienes się martwić. Ryby też obesrwujesz i jak nie widać jakiś objawów to nie ma co się nakręcać, aczkolwiek biały nalot moze wizualnie zdegustować oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie da rady

Restart akwa bd robić dopiero na początku wakacji, wiec hcyba do tego czasu bd musiał sobie radzić

 

Tak jak juz Pisałem był gotowany w solance i to porządnie

oraz w takim żółtym płynie

Sam Ecik mi to polecałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też u mnie coś podobnego wystąpiło. Nie wiedziałem co to dokładnie jest i profilaktycznie potraktowałem to wyciągiem z torfu przeciw glonom, i to się okazał mój największy błąd. Środek na glony nie zwalczył pleśni tylko zabarwił ją na brązowo. Dodatkowa na wszystkim pojawił się ten brązowy torfowy nalot, wystarczyło delikatnie ruszyć wodę i się cała mąciła. Na dodatek ten filtr który posiadam nie jest w stanie tego nalotu usunąć. Teraz regularnie podmieniając wodę odmulam dno na razie zaczyna to pomagać i tego osadu jest juz coraz mniej. Wracając do tematu, najlepszą metodą pozbyćia się tej pleśni była metoda mechaniczna. Przy podmianach wody wyciągałem korzeń i dokładnie czyściłem szczoteczką do zębów( nie swoją :D ). Po powturzeniu tego zabiegu dwa razy pleśń całkowicie znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...