Skocz do zawartości

"Bąbelki" w Akwarium - Jak zrobić....


Gilmes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tradycyjny filtr nie robi takich "bąbelków" ( takie coś http://www.cafeanimal.pl/zdjecia/5689x130425x200m0.jpg ), a posiadam

FILTR Z DESZCZOWNIĄ HJ-311B

Moc: 2W Wydajność: 300l/H

Zalecany do zbiornika: 40-80l

 

Pomyślałem aby dać jakiś trójnik (coś takiego http://allegro.pl/trojnik-do-powietrza-i-co2-warszawa-i1537234331.html ) i połączyć deszczówkę w 1 zacisk, a w drugi zacisk dać jakiś wężyk silikonowy czy jakiś inny w żwirku go troszkę "zakopać" i w odpowiednim miejscu zrobić igłą ( cienka - najcieńszą jaką będę posiadał ) dziureczki tak z około 4-5.

 

Co myślicie czy to będzie dobry pomysł, dla akwarium 60litr ?

Czy trzeba kupić jakiś inny filtr "tańszy" tylko dla tego mojego pomysłu np 100L/H lub mniejszy ?

No chyba że macie jakieś inne pomysły - jestem otwarty na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filtr jest po pierwsze słaby, a po drugie do kitu, a ty szukasz jeszcze tańszego... Nie sugeruj się tym co pisze producent o litrażu zbiornika zalecanego do tego modelu filtra.

Kup sobie normalny filtr który się nie rozpadnie i nie będzie warczał jak traktor i dodatkowy napowietrzacz skoro bardzo chcesz takie bąbelki. Na zdjęciu dodatkowo widzę ledowe podświetlenie, ale pewnie nie chce Ci się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ja na tym zdjęciu bardzo dużo widzę chodź jest bardzo małe...

Ok, jeśli mówisz że chodzi b.głośno i szybko się psuje - tak bynajmniej zrozumiałem, to jaki mi polecasz filtr dla mojego litrażu, oraz jaki mi polecasz dodatkowy napowietrzacz

 

Edit: na pewno wewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...