Jump to content

120l w budowie.

ahaed
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Wymiary: 100x40x30 szkło float 8mm, brak wzmocnień.

Filtracja: brak na dzień dzisiejszy

Oświetlenie: sufitowe+lampa w rogu pokoju czyli brak na dzień dzisiejszy

termometr: brak na dzień dzisiejszy. Chyba że policzę ten za oknem

Ogrzewanie: nie licząc kaloryfera w pokoju to brak na dzień dzisiejszy

Obsada: brak na dzień dzisiejszy

Roślinność: brak na dzień dzisiejszy

Dekoracje: pianka pod panele i gazety.

Szafka pod akwarium: chwilowo stolik. Potem je przeniosę na szafkę.

Plany na dzień jutrzejszy:

-rano: wizyta u nowego szklarza w celu skorygowania wymiarów szyb. Poprzedni popełnił "malutki" błąd :roll: .

-popołudnie: klejenie zbiornika. Bezbarwny silikon.

Kilka fotek zbiornika:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Weź schowaj ten termometr gdzieś jak najdalej od przedniej szyby.

Filtr też przydało by się zamaskować ;)

A tak na poważnie. Na pewno będę śledził sam zakładam właśnie zbiornik 120x50x50

Baniak jak na razie wielki plus zastanów się jednak poważnie co do oświetlenia bo jak na razie zostaje ci czosnek i chrzan (bardzo cieniolubne ) ale czas pokaże i sam się przekonasz .

Co do reszty to nie mam żadnych zażaleń o by tak dalej ;)

• Administrator

A mi się nie podoba, dodałbym jeszcze trochę mchu na korzenie i wtedy będzie git ;)

Myślałem nad dołożeniem większej ilości pianki pod panele. Jakoś podoba mi się biotop: z budowy.

Ale jest jeden plus!! Świeże akwarium i zero zgonów w obsadzie , zero glonów itp. Parametry w normie. Szczególnie obawiałem się o no3, ale jest oki.

Za tydzień podmianka gazet pod zbiornikiem bo jakoś kolorystycznie mi nie pasują.

• Administrator

A czy ta szafka wytrzyma taki ciężar? Sprawdzałeś to jakoś?

Stolik. Czytaj pierwszego posta uważnie!!

Na szafkę dopiero planuję przenieść!

A mi się nie podoba, dodałbym jeszcze trochę mchu na korzenie i wtedy będzie git ;)

Myślałem nad dołożeniem większej ilości pianki pod panele. Jakoś podoba mi się biotop: z budowy.

Ale jest jeden plus!! Świeże akwarium i zero zgonów w obsadzie , zero glonów itp. Parametry w normie. Szczególnie obawiałem się o no3, ale jest oki.

Za tydzień podmianka gazet pod zbiornikiem bo jakoś kolorystycznie mi nie pasują.

Tylko pamiętaj, że gazety typu "Przyjaciółka" źle wpływają na ryby które bardzo przeżywaja historie z tej gazety (słyszałem, że rybki z tego biotopu potrafią czytać).

• Administrator

To będzie Twoje 4 więc od razu banik na 2 tyg.

Żegnam.

Wracając do tematu.

Ten korzeń ze środka przesunąć bardziej w lewo? Czy go zostawić tak jak jest?

• Administrator

A tak troszkę poważniej, to mam nadzieję, że uda się je jutro skleić. Potem kilka dni czekania i zalewanko. Musze wybrać się nad rzekę po jakieś korzonki i piasek. Do tego muszę ogarnąć oświetlenie. Mam nadzieję, że za tydzień będzie już zalane. Ale czas pokaże ;)

Parametry w normie, brak zgonów, brak glonow, ale jak to poleży kolejny tydzien bez ruszania, bedziesz miał poważny problem z KURZEM a tu bez chemii się nie obejdzie, nie wiem czy nawet nie bedzie konieczny restart ;)

• Administrator

Parametry w normie, brak zgonów, brak glonow, ale jak to poleży kolejny tydzien bez ruszania, bedziesz miał poważny problem z KURZEM a tu bez chemii się nie obejdzie, nie wiem czy nawet nie bedzie konieczny restart ;)

To położę na górę skimmer. Podłączę do odkurzacza i powinien zebrać zanieczyszczenia z powierzchni :D

O kurz bym sie tak nie bał jak o odbite kółka z kubka po kawie lub od kufla. Z tym to jest dopiero problem!

A tak troszkę poważniej, to mam nadzieję, że uda się je jutro skleić. Potem kilka dni czekania i zalewanko. Musze wybrać się nad rzekę po jakieś korzonki i piasek. Do tego muszę ogarnąć oświetlenie. Mam nadzieję, że za tydzień będzie już zalane. Ale czas pokaże ;)

BW z Neonami zielonymi ?

Skoro masz taki nowoczesny odmulacz, to chyba nie bedzie problemu ;) A na te odbite denka z kufla czy kubka to czyścik magnetyczny może da rade, aczkolwiek jestem zwolennikiem gabeczki i reka do akwa, hmmm.... na szybę :P

• Administrator

Czyścik magnetyczny? Kurcze, wątpię. 4x8mm szkła + stolik, może byc ciężko. Chyba, że dostane jakiś na elektromagnesie. Ale nie wiem czy wtedy nie ściągnie mi piorunochronu z dachu.

Szkiełko już poklejone ?

...Przyjaźń nie po to jest by ze sobą walczyć rywalizować zwyciężając się we wszystkim, lecz po to by wspierać się pomocą swoją...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...