Skocz do zawartości

Skalar czy Gurami mozaika


emsikolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwa o dlugosci 80 cm i wysokosci 50 cm

zamierzam dokupić do mojej obsady 1 sztuke rybki wiekszej

zastanawiam sie nad skalarem badz gurami mozaikowym

która z tych ryb mogła by pływac samotnie??

dodam tylko ze w akwarium oprocz neonkow innesa i 5 sztuk samczyków gupika mam także 1 bojownika oraz parke ramirezek

 

nie chce propozycji innych ryb tylko poprosilbym o odpowiedzi przemawiające za skalarem albo gurami , z gory dziekuje za kazda podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 10 neonkow , właśnie wiem że nie mam za duzo miejsca w akwa dlatego chciałem chociaz 1 sztuke w/w rybki bo na parke to juz swobody nie beda miały z reszta u mlodych skalarow ciezko rozpoznac płec ,

więc podsumowując ktore z tych ryb jest mniej wymagajaca jelsi chodzi o litraż i bardziej tolerancyjna jesli chodzi o dobór obsady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary akwarium za krótkie. Ona nie jest tylko wysoka, jest także długa. Nawet w 100cm wyglądają tak jakby było im ciasno. :roll: Te ryby to nie są samotniki. Nie trzyma się ich pojedynczo-takie mają po prostu wymagania. Jaka szerokość akwarium? Bo jak np. 35 czy 40cm za dużo ryb terytorialnych. Bojowniki, Ramirezy a do tego skalary albo gurami? Lepiej zamiast tego dokup 6 neonków te ryby lubią być w jak największej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak byś się pozbył bojownika i gupikow to para skalarów powinna mieć się w miarę dobrze. Szału nie będzie. Ale wedlug mnie powinno być ok. Bojownik skalarą będzie podgryzał płetwy tak samo jak guraminowi. A jak się pozbędziesz bojownika i gupików to będziesz miał ryby tylko z ameryki. Co też jest jakimś plusem.

80x40x50 daje 160l wiec akwarium ma juz spore rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...