Jump to content

[63L] Zbiornik z AKSOLOTLAMI


mojeakwaria
 Share

Recommended Posts

Akwarium 60x30x35 co daje jakieś 63L (jedno z dwóch które nie zostało zrobione przeze mnie). Zamieszkują w nim dwa smoczki albinos i ciemny. No i samotny "glonojad". Dno zostało wysypane piaskiem kwarcowym a resztę wystroju pełnią kamienie (jakiś łupek i śmieszny z dziurami). W rośliny jest ubogo ponieważ aksy niszczą wszystko co posadzę (co widać na zdjęciach, że są wyrwane). Co do filtracji to pracuje tam aquel 350l/h, Grzałki nie ma bo odpowiednia temperatura dal aksów to 20st. i taka sie utrzymuje, problem zaczyna sie latem, bo trzeba wode schładzać. Aksy to bardzo sympatyczne zwierzątka :) mają buźkę jakby się cały czas uśmiechały. Co ty więcej pisać czas zmieścić fotki.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Więcej fotek na http://mojeakwaria.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

co do wielkości baniaka mądre strony dotyczące hodowli aksów mówią: "Dla 4 dorosłych osobników minimalne rozmiary zbiornika hodowlanego to 100x40x40 cm." Wiec myślę że zbiornik 60x30x35 dla dwóch (jeszcze bardzo młodych) póki co wystarczy.

 

 

Co do tła z rekinem to jakoś tak się stało że chwilowo tam jest, ale jak będę miał czas żeby pojechać po tło to zmienię :)

Link to comment
Share on other sites

W oparciu o wiedzę i porady zaprzyjaźnionego,wieloletniego akwarysty-pasjonata powiem Ci,że wszystko masz skopane.Już mówię dlaczego.

 

1.Aksolotle rosną do 30cm długości (szerokość Twojego akwarium).

2.Powinny mieć podłoże z grubego żwirku 8-10mm,ponieważ w przypadku drobniejszego może wystąpić zadławienie przy pobieraniu pokarmu.

3.Rośliny nie będą wykopywane jak będą mocno ukorzenione i przyciśnięte większymi kamieniami.

4.Tak naprawdę nie muszą mieć wysokiego zbiornika,co długi i szeroki.

Tak jak napisałam na początku wiedza moja na ten temat bierze się z długich rozmów z osobą kompetentną.Też chciałam je mieć,ale ze względu na wymagania,których nie jestem w stanie spełnić nie będę ich mieć.

Link to comment
Share on other sites

Ad1. Zgadzam się rosną do 30 cm ale po kilku latach (wszyscy naskoczyliście na mnie że za małe jak narazie jest w wystarczające), do tej pory napewno dostaną nowe mieszkanie.

Ad2.Nie zgodzę się za cholere co do żwiru o którym piszesz, ponieważ połykają te kamienie i od tego mogą zdechnąć bo ich nie wydolą w przeciwieństwie do piasku który chociaż połkną to wydolą (wiem z doświadczenia bo miałem taki żwir i mało mi nie zszedł bo niemógł go nawet wypluć).

Ad3. co do roślin to czekam aż się rozrosną w innym akwarium

Ad4. Co do zbiornika j/w.

 

Wyprzedzając następną krytykę:) co do tła z rekinem jest tymczasowe bo narazie nie mam innego, a lepsze takie niż żeby było widać kable z tyłu.

Link to comment
Share on other sites

Drogi Autorze tematu,nie mam zamiaru Cię krytykować.Wyraźnie napisałam,że opieram swoją wypowiedź na wiedzy kogoś innego.To Twój baniak,więc Twoja sprawa.Mnie jednak nie przekonuje,przykro mi.Może kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z zaciemnieniem baniaka, super! Aksole nie lubią jasnego światła, pytanie tylko czy im nie będzie za ciasno po wsadzeniu korzenia, hm?

 

Pytanie do kolegi,

Jak sobie radzisz z upałami w lato? jak chłodzisz wodę? Podmianki? Zamrożone butelki? Czy chłodziarka?

 

PS: Co do tych 20 C to jest to raczej górna granica optymalnie to 18 C ale w 20 nic im nie jest:)

 

Robisz im czasami wakacje>?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...