Skocz do zawartości

[ok. 48L] Akwarium wiszące wykonane od A do Z samodzielnie


mojeakwaria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to dosyć ciekawe akwarium, ponieważ w przeciwieństwie do standardowych to jest zawieszone na ścianie.

Akwarium to od podstaw wykonałem samodzielnie. Oprawa akwarium (półka wisząca na której zostało postawione akwarium) została wykonana głównie ze sklejki. Półokrągłe formy wygiąłem ze sklejki 4 mm, na którą nakleiłem laminat meblowy z powierzchnią aluminiową. Reszta wykończona jest różnego rodzaju listewkami. Samo akwarium również wykonałem samodzielnie, skleiłem je ze szkła które zostało zdemontowane ze starych okien :) . Trochę cierpliwości jakaś miarka, nożyk do szkła, tubka sylikonu akwarystycznego i jest.

Jeszcze tylko test szczelności i można zaczynać zabawę z urządzaniem akwarium. Podłoże jest z piasku kwarcowego (gradacja ok 1mm), który został kilkakrotnie przepłukany i wygotowany. Później wyprawa w poszukiwaniu kamieni aby stworzyć jakiś ciekawy wystrój. Po jakimś czasie jak już woda się wyklarowała, akwarium zaczynało żyć swoim biologicznym, mikrobakteryjnym życiem zaczęła się zabawa z poszukiwaniem rybek. Najpierw do akwarium trafiały lśniącooczki i kardynałki, po kilku dniach zakupiłem 10 neonów inesa.

Następnie znalazłem ogłoszenie którego treść brzmiała mniej więcej tak: "sprzedam ok 25 gupików 4 amplurie i jakieś roślinki", koszt niewielki więc pomyślałem dobra okazja i pojechałem. Nabyłem nowych lokatorów, Roślinek tez było sporo wiec akwarium zaczęło nabierać wyglądu. Pozostał jeszcze problem oświetlenia, no i wpadłem na pomysł aby zastosować diody zakupiłem 1m listwy diodowej białej włożyłem je do najzwyklejszego wężyka gumowego (przeźroczystego) celem zabezpieczenia przed wodą. Patent póki co sprawdza się doskonale. A teraz czas na prezentacje wyżej opisywanego akwarium, oto kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Więcej zdjęć można obejrzeć na moim blogu : http://mojeakwaria.blogspot.com/ ZAPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zazdrościć zdolności manualnych, zapału oraz czasu.

 

Masz tutaj same gupiki, prawda?

Ja bym przy takich wymiarach pomyślał o czymś... mhym, ciekawszym ?

 

Proporczykowce

Szczupieńczyki

Prętniki

Bojowniki

Pielęgniczki

 

Jest tego kopa, od groma - akwarium to nie tylko ładne rybki, akwarium to zbiornik który pozwala oglądać ciekawe zachowania zwierząt, m.in tarło, gody, sposób odżywiania się - nie wszystkie ryby rozmnażaja się w taki sposób. Moim zdaniem warto pomyśleć o ciekawszych gatunkach ryb.

 

Co do aranżacji- mi w sumie przypadła do gustu, zdjęcie troche niewyraźne, ale akwarium wydaje się ok, te piaskowce czy co to tam jest możesz zmienić na otoczaki, one nie zmieniaja parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego kopa, od groma - akwarium to nie tylko ładne rybki, akwarium to zbiornik który pozwala oglądać ciekawe zachowania zwierząt, m.in tarło, gody, sposób odżywiania się - nie wszystkie ryby rozmnażaja się w taki sposób. Moim zdaniem warto pomyśleć o ciekawszych gatunkach ryb.

 

To powiedzmy taka przejściowa sytuacja ponieważ mam zamiar niebawem gupiki przenieść do 180l, co do ciekawych rybek to posiadam je w wyżej wspomnianym akwarium gdzie jest dla nich maławo miejsca i mam plan stworzenia akwarium ok 300/400L ale to jeszcze chwile potrwa. Jeżeli chcesz zobaczyć dorobek innych akwarii to zapraszam na mojego bloga : http://mojeakwaria.blogspot.com/ tam systematycznie będę zamieszczał opisy zbiorników i innych projektów związanych z akwarystyką. Na powyższym blogu znajduje się odnośnik (po prawej stronie "pokaz slajdów") gdzie można zobaczyć trochę więcej zdjęć moich zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...