Jump to content

Kropelkowe testy co2 tetry

Recommended Posts

http://www.tetra.de/tetra_cf/tet_intern ... O2_ENG.pdf

1. Przepłukać fiolek test z próbki wody.

2. Wypełnij test fiolek z próbki wody do znaku 20 ml.

3. Umieść dwie boczne fiolek ze sobą na białej powierzchni z kartą kolorów. Jedno badanie fiolki (A) jest wymagane

dla celów porównawczych, a fiolki (B) jest używany do pomiaru.

4. Wstrząsnąć butelką badania zawierające cieczy 1 i dodać 5 kropli do testowania fiolki B.

5. Wstrząsnąć butelka zawierająca płyn test 2 i dodać go, kropla po kropli, aby sprawdzić fiolki B.

6. B fiolki wstrząsnąć po każdym kropla płynu 2 i policzyć krople wymagane do koloru

się bladego różu.

7. Gdy test fiolki B pozostał blady róż (patrz tabela kolorów) na 30 sekund, pomiar jest

kompletne i CO2 koncentracji (w mg na litr) może być obliczona. Najprostszym sposobem

określenie zmiany koloru jest spojrzeć w fiolkach, porównując kolor w fiolce test z B

kolorów na skali barw i z fiolką sterowania (A).

Liczba kropli cieczy test jasnoróżowe 2 zobowiązany do wody kolei jest mnożona przez 2 do

uzyskania CO2koncentracji. Innymi słowy, 5 kropli cieczy testowej 2 (5 x 2) uzyskania wartości 10 mg CO2

za litr.

Po zakończeniu badania, dokładnie wypłukać fiolek test z wodą z kranu.

ja podaje CO2 około 1.5 bąbelka na sekundę, i działa to tak jak światło ph mam 6,2-6,4 a CO2 też w granicach 40mg , wiec jak dla mnie jest ok

plus zrób testy przed włączeniem CO2 a później w ciągu dnia i po wyłączeniu CO2 na pewno będą różne