Skocz do zawartości

Kabel grzewczy- jedyne zródło ciepła w akwarium??


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W. Nie miałem jeszcze styczności z takim kablem i nie wiem jak to jest z jego wydajnością porównaniu do zwykłej grzałki?? Jak myślicie 2x80W to wystarczająca moc do ogrzania takiego zbiornika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I palić korzenie roślinom? Po co? Nienaturalne jest takie ogrzewanie. W naturze to słońce ogrzewa wodę i woda osiąga swoją temperaturę. W terra to co innego chociaż gdy masz wsadzone rośliny w podłoże i mchy to po prostu je stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty to chcesz zrobić? kabel wewnątrz? czy co? a jak ustalisz jego moc? termostat? czy co? opisz to jakość dokładniej ale nie wygląda mi to na dobry pomysł

proponuje się dokształcić w wiedzy o ogrzewaniu.

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W. Nie miałem jeszcze styczności z takim kablem i nie wiem jak to jest z jego wydajnością porównaniu do zwykłej grzałki?? Jak myślicie 2x80W to wystarczająca moc do ogrzania takiego zbiornika??

To ogrzewanie możesz zastosować ytylko jako dodatkowe by podgrzewało podłoże korzystne dla kryptokryn i zwartek. I tak i tak musisz mieć grzałkę bo nie mozesz ogrzewaćtym akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty to chcesz zrobić? kabel wewnątrz? czy co? a jak ustalisz jego moc? termostat? czy co? opisz to jakość dokładniej ale nie wygląda mi to na dobry pomysł

proponuje się dokształcić w wiedzy o ogrzewaniu.

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W. Nie miałem jeszcze styczności z takim kablem i nie wiem jak to jest z jego wydajnością porównaniu do zwykłej grzałki?? Jak myślicie 2x80W to wystarczająca moc do ogrzania takiego zbiornika??

To ogrzewanie możesz zastosować ytylko jako dodatkowe by podgrzewało podłoże korzystne dla kryptokryn i zwartek. I tak i tak musisz mieć grzałkę bo nie mozesz ogrzewaćtym akwarium

 

a ja proponuje pisać jaśniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty to chcesz zrobić? kabel wewnątrz? czy co? a jak ustalisz jego moc? termostat? czy co? opisz to jakość dokładniej ale nie wygląda mi to na dobry pomysł

proponuje się dokształcić w wiedzy o ogrzewaniu.

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W. Nie miałem jeszcze styczności z takim kablem i nie wiem jak to jest z jego wydajnością porównaniu do zwykłej grzałki?? Jak myślicie 2x80W to wystarczająca moc do ogrzania takiego zbiornika??

To ogrzewanie możesz zastosować ytylko jako dodatkowe by podgrzewało podłoże korzystne dla kryptokryn i zwartek. I tak i tak musisz mieć grzałkę bo nie mozesz ogrzewaćtym akwarium

 

a ja proponuje pisać jaśniej

Napisz czego oczekujesz to ci wytłumacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi autorowi o ogrzewanie zbiornika od podłoża lub spodu zgoda. Ale może myśli on o podgrzaniu szyby od zewnątrz lub tła wewnętrznego od środka. Może niech autor sprecyzuje swoją nietypowe pytanie. :lol:

Haha to się uśmiałem:) Jakie palenie roślin?? Jakie ogrzewanie tła itd???- Niezłe pomysły, mi nie przyszło by coś takiego do głowy:)

Pytanie jest bardzo jasno sprecyzowane a jeżeli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to ja już na to nic nie poradzę.

Proponowałbym najpierw trochę sie dokształcić w tej dziedzinie a pózniej odpowiadać na pytania.

Podgrzewanie dna akwarium wpływa bardzo pozytywnie na rośliny (ich nawożenie oraz system korzenny), oraz dodatkowo wspiera filtracje w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W.

Napisałeś to tak jak byś chciał ogrzewać całe akwarium.

 

Podgrzewanie dna akwarium wpływa bardzo pozytywnie na rośliny (ich nawożenie oraz system korzenny), oraz dodatkowo wspiera filtracje w akwarium.

Teraz sam odpowiadasz sobie na pytanie które zadałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zastosowaniem do ogrzewania 300l akwarium dwóch kabli grzewczych każdy o mocy 80W.

Napisałeś to tak jak byś chciał ogrzewać całe akwarium.

 

Podgrzewanie dna akwarium wpływa bardzo pozytywnie na rośliny (ich nawożenie oraz system korzenny), oraz dodatkowo wspiera filtracje w akwarium.

Teraz sam odpowiadasz sobie na pytanie które zadałeś.

No i dokładnie o to mi chodziło, przecież nie chcę go chłodzić tymi kablami haha.

A czy ja pytałem na jakiej zasadzie działa kabel i jakie są jego zalety żebym sobie tym odpowiadał??

Wez wpierw przeczytaj pytanie a dopiero pózniej się wypowiadaj bo z tego co widzę to piszesz tylko w celu nabicia postów.

 

Nie no nie mam siły - proszę kogoś o zamkniecie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokładnie o to mi chodziło, przecież nie chcę go chłodzić tymi kablami haha.A czy ja pytałem na jakiej zasadzie działa kabel i jakie są jego zalety żebym sobie tym odpowiadał??Wez wpierw przeczytaj pytanie a dopiero pózniej się wypowiadaj bo z tego co widzę to piszesz tylko w celu nabicia postów.Nie no nie mam siły - proszę kogoś o zamkniecie tematu.

Chłopie weź się zastanów co piszesz bo zaczynasz się śmieszny robić.

 

Jak jesteś taki mądry to ogrzewaj kablami podłoże oraz akwarium. POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...